10.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Вперше оштрафували водія за їзду в нетверезому стані

1894 року у Лондоні оштрафували першого водія за водіння автомобіля в нетверезому стані.

Саме у Великобританії з'явилися перші в історії порушень правил дорожнього руху. 1897 року 25-річний лондонський таксист Джордж Сміт в'їхав на автомобілі в стіну. Наступного дня про цей випадок написала газета Morning Post: "Поліціянт Рассел в 00:45 побачив, як Сміт рухався вулицею Бонд-стріт на чотириколісному автомобілі-таксі. Раптово машина виїхала на іншу смугу, перетнула тротуар, наїхала на водопровідну трубу і врізалася в будинок номер 165 ". 

Свідки підтвердили, що водій був п'яним. Щоб це довести, правоохоронцям довелось викликати у відділок дільничного лікаря. За його висновком, таксист був дійсно нетверезий, хоча сам Сміт з висновком не погодився.

Потім, під час допиту, про що йшлося у газеті, порушник порядку визнав свою провину, а ввечері "випив пару-трійку келихів пива". Йому призначили сплатити штраф в розмірі 25 шилінгів.

Подібні випадки були великою рідкістю. Як такої процедури медобстеження водіїв у багатьох країнах не було передбачено довгий час. Перші зразки алкотестерів, для вимірювання рівня вмісту алкоголю в крові, з'явилися у США на початку 1930-х років. 1953 року німецька фірма Drager запатентувала Першу "дихальну трубочку". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛАЗ олімпійської збірної - на OldCarLand покажуть автобус, який возив Яну Клочкову

Нагадаємо, перші Правила дорожнього руху запровадили у Стародавньому Римі в часи правління Юлія Цезаря. Вже тоді, для того щоб подолати затори, на для деяких вулицях Риму ввели односторонній рух. За дві години до заходу сонця рухатись по місту дозволяли лише пішки або на ношах.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

Автопогляд