13.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: дебютував Chevrolet Corvette XP-897GT

13 вересня 1973 року на автосалоні у Франкфурті експериментальна студія американського автомобільного концерну General Motor представила концепт - Chevrolet Corvette XP-897 GT. 

Колишній інженер Chevrolet Ед Коул, а згодом і президент General Motors, активно розвивав ідею виробництва безпоршневих двигунів Ванкеля. За його наказом розробили концепт-кар Chevrolet XP-897 GT.

Автомобіль побудували на модифікованому шасі Porsche 914. Над розробкою

кузова працювала італійська фірма Pininfarina. Загалом на будівництво машини витратили 6 місяців.

XP-897GT оснастили двосекційним роторно-поршневим двигуном об'ємом 4, 4 л потужністю 180 к.с, який встановили поперечно перед задньою віссю в одному блоці з новою автоматичною коробкою передач, яку спеціально розробили для майбутньої моделі X-body Citation. 

Однак високі показники витрат теплової енергії в умовах нафтової кризи змусили GM згорнути свої плани щодо роторних двигунів. Цей концепт так і не став серійним автомобілем. Його продали Тому Фалконері, який встановив XP-897GT на інший роторний двигун - Mazda 13B.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Вперше оштрафували водія за їзду в нетверезому стані

Нагадаємо, перший у світі серійний автомобіль з роторним двигуном - R100 випустила японська компанія ​​Mazda 13 липня 1968 року. Ця машина - модифікація другого покоління культового Mazda Famila I.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

Автопогляд