07.10.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: показали концепт-кар Ford Mustang

7 жовтня 1962 року на Гран-прі США в Уоткінс-Глен у штаті Нью-Йорк, що у США, вперше засвітився експериментальний Ford Mustang. Цікаво, що назву автомобіля запозичили від винищувача P-51.

У час розквіту економіки 1960 років у США, коли за кермо авто все частіше сідали жінки та молодь, ринок потребував появи нової, елегантної, доступної, спортивної моделі. Саме таку машину вирішили створити у комітеті менеджерів Ford Fairlane Group, який очолював Лі Якокка. 

Всього побудували дві машини: макет зі скловолокна та один реальний автомобіль, який був доступний з двома двигунами V4 Cardinal німецького виробництва з потужністю 89 к.с і 109 кс. Кузов з алюмінієвого сплаву встановили на шасі з незалежною підвіскою, а колеса оснастили дисковими гальмами. Легкості конструкції концепту масою 680 кг додало пластикове лобове скло.

Оскільки перший концепт Mustang I не отримав схвалення у вузьких колах, 1963 року з'явився зовсім новий концепт Mustang II, який вважали першим. Обидва автомобілі належали групі Advanced Design та дизайнеру Юджину Бордіну, які розробили перші 13 зразків Mustang. Першою кодовою назвою цієї групи машин стало слово "Алегро".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії виготовляють обручки із автозапчастин

Нагадаємо, перший серійний зразок Ford Mustang зійшов з конвеєра 1964 року. 

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд