12.10.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: народився засновник Audi

12 жовтня 1868 року у німецькому містечку Віннінген у сім'ї коваля народився Август Горх, а разом з ним - легенда автомобілебудування.

Горх застосовує передові для того часу конструкції легких автомобілів. Моделі беруть участь у різних гонках, де здобувають призові місця. Та попри комерційний успіх компанії, між засновником та інвесторами виникли розбіжності. 

В 1909 році разом з друзями Горх знову створив нову компанію під своїм ім'ям. Дізнавшись про це, колишні ділові партнери розпочали судовий процес проти нього, адже компанія з такою назвою вже існувала і була відомою. Горх мусів змінити назву компанії.

"Тоді ми  зібрали засідання, яке відбулося у квартирі Франца Фіксеншера, і довго розглядали нові назви для фірми, - згадував Хорх. - В куті кімнати за уроками сидів син Франца Фіксеншера Генріх, який зубрив латинь... Раптово він збуджено вигукнув: "Audi et altera", що в перекладі означає "Вислухайте й іншу сторону". Чому ви не хочете назвати свою компанію Audi? Це те саме, "слухай", але на латині…". Пропозиція так сподобалась засновнику, що компанія зареєструвала назву Audi Automobilwerke.

Перший автомобіль під назвою Audi з"явився 1910 року. Це була модель Тип A, який з чотирициліндровим двигуном об'ємом 2,6 л  міг розвинути швидкість до 75 км/год. Компанія побудувала лише 140 таких моделей. Наступного року Audi представила тип B. 

Август Хорх покинув Ауді 1920 року і розпочав роботу над автобіографію "Я будував автомобілі". Він також буде працювати в правлінні Auto Union, спадкоємця Audi Automobilwerke, і стане почесним професором Брауншвейзького технічного університету.

Життя піонера автомобілебудування закінчилось у Баварії 1951 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві показали улюблений автомобіль канцлера Німеччини

Нагадаємо, історія створення концерну Mitsubishi також ропочалася 1868 року: саме тоді Ятаро Івасакі почав працювати у суднохідній компанії Цукумо Шокай, де здобув досвід, необхідний для створення власної компанії. Спочатку фірма займалася морськими перевезеннями, будівництвом і ремонтом суден.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 Автопогляд