12.11.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Volkswagen презентував перший масовий мінівен

12 листопада 1949 року пресі показали перший прототип Volkswagen T1, який згодом назвуть Transporter. Ця машина стане знаковою для своєї епохи і символом молодіжного руху "хіпі".

Розробити мікроавтобус на базі легкового Жука прийшла на думку голландському автодилеру Бену Пону. Він працював над дизайном машини.

До кінця року компанія виготовила лише 8 зразків, а серійне виробництво популярного авто розпочалося пізніше - 8 березня 1950 року у німецькому місті Вольфсбург. Через шість років виробництво перенесли на новий завод у Ганновер.

Спочатку випускали лише два варіанти: Kombi з пасажирськими вікнами та Commercial. У травні 1950 з'явився Microbus, а 1951 року - Deluxe Microbus і Samba Minibus. З часом компанія пропонувала 30 варіацій мінівена.

На капоті автомобіля розмістили велику емблему VW.

На VW Transporter встановили 4-циліндровий двигун з повітряним охолодженням потужністю 25 к.с. із заднім приводом і коробку передач від легкового Beetle, але замість рами центрального тунелю у нього був несучий кузов на багатоланковій рамі. Згодом потужність мотора збільшили від 35 до 44 к.с. Т1 міг перевозити вантаж масою 750 кг. Мінівен оснастили барабанними гальмами.

 
У Європі та США T1 випускали до 1967 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевзуваємо зимові шини: на що звернути увагу - поради від експерта

Нагадаємо, на початку 1960-х років на Запорізькому автомобільному заводі зібрали єдиний екземпляр мінівена. Автомобіль побудували на основних вузлах серійного "Запорожця".

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

Автопогляд