23.12.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили перший прототип Renault 4CV

Renault 4CV офіційно представили восени 1946 року, а серійний випуск розпочали влітку наступного року. Першу версію оснастили двигуном потужністю 19 к.с. об"ємом 0,76 л з водяним охолодженням і триступеневою коробкою передач. З 1950-го року модель випускали з потужнішим мотором - на   21 к.с.  Всі машини мали 6-вольтові електросистеми з миготливими або семафорними покажчиками повороту й електричні склоочисники. Опалення забезпечувала система кожуха навколо радіатора. Як правило, 4CV не перегрівався навіть у спеку. Авто випускали у кузові седан та кабріолет. Збирали її  в Австралії, Японії, Великобританії та Іспанії. До 1961 року виготовили 1 105 543 екземплярів.

Автопогляд пропонує дізнатись 6 маловідомих фактів про Renault 4CV :

  1. CV — це абревіатура від cheval-vapeur, французького еквівалента "кінські сили" як одиниці потужності. 

  2. Розробка нового автомобіля 4CV відбувалось таємно. Під час Другої світової війни всі французькі автомобільні виробники були змушені проєктувати та виробляти лише комерційні та військові транспортні засоби.

  3. Перший прототип Renault CV  отримав код "106 E". Інженери слідували моді автомобілів з розміщенням двигуна позаду, наприклад, Volkswagen, Mercedes-Benz, Tatra. Крім першого прототипа, Renault виробив щонайменше ще три. Другий прототип Renault 4CV знищили під час бомбардування. Останні зразки виготовляли у чотиридверному кузові. Ближче до фінішного проєкту, для проведення тестувань і демонстрації технічних можливостей моделі, створили ще три зразки.

  4. З 1946 на початку 1947 року компанія випустила 43 автомобілі - Preserie, позначені як "106 E4". Інша партія 300 авто, які зійшли з першої виробничої лінії, збирали вручну та надсилали клієнтам для тест-драйву ще перед виставкою на Паризькому автосалоні 1947 року. Після 2 років викорисатння машини відкликали для перевірки, а взамін видали нові серійні Renault 4CV. Жоден з прототипів, автомобілів Preserie або перших 300 автомобілів з виробничої лінії не вцілів. Відомо, що Renault реконструював один-два прототипи для приватної колекції.

  5. 4CV Renault став зразком для створення наступних моделей компанії із заднім компонуванням двигуна: Dauphine, R8, R10, Floride та Caravelle

  6. У світі 4CV Renault також продавали під назвами "Renault 760" та "Renault 750", в Іспанії та Австралії як Renault 4/4.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: 73 роки тому почали виробляти автомобіль, популярніший за Ford Anglia і Prefect

Нагадаємо, 21 грудня 1948 року у Британії Ford Motor почав виробляти чотиридверний седан Ford E493A Prefect.

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

  

Євгенія Звольська