24.12.2021

День в історії: представили "Диявол, що пихтить"

24 грудня 1801 року британський винахідник Річард Тревітік здійснив поїздку на своєму "Puffing Devil" або "Puffer" - першому пасажирському транспортному засобі з паровим двигуном. 

Тревітік використовував пар під дуже високим тиском. Двигуни винахідника були надзвичайно універсальними: їх можна було використовувати у шахтах, на фермах, на заводах, на кораблях та у локомотивах усіх типів.

У машини був поршень, з'єднаний з циліндричним горизонтальним котлом. Один з пасажирів транспортного засобу сказав: "Як маленька пташка ... летить швидше, ніж я можу ходити". Однак через кілька днів дивовижний "Puffer" згорів від перегріву. 

1804 року на металургійному заводі в Уельсі Тревитик побудував перший паротяг, який їхав по рейсах.

Він провіз п'ять автомобілів і 70 робітників на відстань 14 км і рухався зі швидкістю 8 км/год. На жаль, через велику вагу паровоз зняли з експлуатації. Через чотири роки схожий локомотив під назвою "Спіймай мене, хто зможе" возив відчайдухів по колу в Лондонському парку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили перший прототип Renault 4CV

Нагадаємо, 21 вересня 1893 року у Чикопі у США брати Чарльз і Френк Дур"є випробували на дорозі перший американський автомобіль з бензиновим двигуном - "Ladies Phaeton".

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд