13.01.2022

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Генрі Форд зробив перший комерційний автомобіль

12 січня 1900 року Генрі Форд створив свій перший комерційний автомобіль. 

Роком раніше засновник майбутньої успішної автомобільної компанії, відмовившись від високооплачуваної роботи та вигідних кар'єрних пропозицій, звільнився з роботи, щоб повністю присвятити свій час для створення автомобілів. За підтримки кількох спонсорів, він заснував Detroit Automobile Company.

Це був двомісний фургон. Cпочатку у компанії планували виготовляти десять таких комерційних авто щомісяця, а потім - двадцять, але реальність була іншою, адже виникало багато проблем з якістю деталей. Вроздріб цей моторний транспорт продавали за 1 тис. доларів,  коли фактична ціна складала 1 250 доларів. Звісно, автомобілі компанії Ford були кращими, ніж ранні авто Benz і Duryea, але все ще не рентабельними.

"У всіх була одна думка: набирати замовлення і продавати якомога дорожче. Головне було - нажити гроші. Так як я на своїй посаді інженера не мав жодного впливу, то скоро зрозумів, що нова компанія була не підходящим засобом для здійснення моїх ідей, а лише грошовим підприємством, яке приносило, до того ж, мало грошей", - казав Генрі Форд.

1902 року Форд пішов із компанії. Цікаво, що після його відходу Detroit Automobile Company перетворилася на марку Cadillac.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Стартували продажі першого серійного автомобіля Rover

Нагадаємо, 1900 року виготовили тримісний Peugeot Type 30, який оснащували бензиновим двигуном потужністю 3-5 к.с.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Євгенія Звольська