03.02.2022

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Cadillac запровадив унікальний стиль дизайну кузова - це основна ознака авто 50-х років

3 лютого 1948 року випустили перший Cadillac з хвостовими плавниками задніх крил, що ознаменувало початок епохи "плавникового" стилю в дизайні автомобілів.

Керівник відділу дизайну General Motors Харлі Ерл 1948 року представив нову модель  Cadillac з невеликими пластинками. На створення нового стилю дизайну кузова керівника надихнув вигляд літака-винищувача Другої світової війни -  Р-38 Lightning.

Зрештою в 50-х роках чимала кількість американських автомобільних виробників запозичила цей напрям. З'явились Ford Crown Victoria, Mercury Montclair 1955 року і Plymouth Fury 1958 року. У середині 50-х років машини з "плавниками" випускали майже всі великі марки: Ford, Mercury, Chrysler, Dodge, Plymouth. Поступово розмір хвостів збільшили і вони стали основною ознакою американського авто того часу. Ідею також реалізували для радянського авто "Чайка".

Цікаво, що Mercedes-Benz плавники на своїх моделях назвав "лініями огляду", які допомагають орієнтуватись під час руху заднім ходом. А у компанії Plymouth заявили, що плавники у хвості виконують роль стабілізаторів центру тиску, що на 20 % зменшує необхідність корекції керування кермом при бічному вітрі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: показали концепт Cadillac Eldorado Brougham із поворотними сидіннями

Нагадаємо, цього ж року у Франції презентували Citro"n 2CV.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

Євгенія Звольська