21.02.2022

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили перший серійний автомобіль з турбованим двигуном

18 лютого 1961 року на Чиказькому автошоу презентували перший серійний автомобіль з турбованим двигуном - Oldsmobile F-85.

На хардтоп-купе Oldsmobile F-85 встановили мотор Jetfire V8 бємом 3,5 л з турбіною фірми Garrett, які разом презентували 215 к.с. Турбований варіант F-85 відрізнявся алюмінієвим декором на боковинах і фірмовими емблемами Jetfire на крилах.

За 8,5 секунд таке авто можна було розігнати до 97 км/год. У брошурі Oldsmobile описували ефектну динаміку моделі та її "захоплюючий дух" прискорення з місця.

 

Однак під час експлуатації турбованого двигуна виникали проблеми. Інженери не зменшили ступінь стиснення і для боротьби з детонацією було необхідним використання спеціальної рідини Turbo Rocket Fluid, яка надходила в камеру згорання. Власники турбованої версії Oldsmobile F-85, які забували доливати розчин, втрачали потужність, динамку двигуна, а іноді зовсім не могли завести машину.

За перший рік продали 3765 екземплярів. У 1963 році дизайн авто змінили і продали 5842 авто. Тим не менше, керівництво визнало проект невдалим і виробництво лінійки турбо-Oldsmobile припинили.

Нагадаємо, Oldsmobile - марка автомобілів корпорації General Motors. Її заснував Ренс Елі Олдс 1897 року. До закінчення  виробництва у 2004 році, за свою 107-літню історію, компанія випустила 35,2 мільйона автомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили перший у світі серійний легковик з дизельним двигуном

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

 

Євгенія Звольська