02.08.2014

Rolls-Royce 1929 року випуску привезли у Київ

Англійський автомобіль Rolls-Royce Phantom II  1929 року випуску показали  на столичній вул. Освіти, 3. Там на вихідних проводили фестиваль ретроавтомобілів "Old Car Fest".

Rolls-Royce привезли із Запоріжжя члени клубу "Александровський",  машина з"явилася в Україні 2009 року, тут закінчували її реставрацію. Ця модель єдина в Україні. Його оцінюють близько мільйона доларів.

"Двох однакових Rolls-Royce немає. Все робиться під замовлення власника, - розповідає  Валерій Сичук, головний механік автор-ретро "Александровський". Він показує автомобіль відвідувачам. - На цій моделі вперше встановили емблему на решітці в такому вигляді. Вона називається "Дух екстазу", виготовлена із кілограма чистого срібла. Раніше знаком англійської марки була оголена жінка у повний зріст із розставленими руками, ніби крилами. Але одному шейху, що купував це авто, така емблема не сподобалася. Він попросив автовиробників поставити замість неї таку ж, але одягнену. І щоб вона прихилила коліно перед чоловіком. Після того на Rolls-Royce   такі й встановлюють".

Rolls-Royce Phantom II  випускали із 1929 до 1935 року. Його оснащували 77,7-літровим карбюраторним двигуном потужністю 120 кінських сил і 4-ступеневою коробкою передач. Максимальна швидкість автомобіля 145 км/год. Це остання модель спроектована Генрі Ройсом, одним із співзасновників цієї англійської марки.  
"На такій машині приємно їхати, вона йде м"яко. Коли я нею керую, то шкодую, що народився не в той час, коли її виробляли. Тоді автомобілі були більш різноманітними. Кожна марка мала свої технологічні особливості. А зараз  начиння серед сучасних автомобілів різних марок і країн-виробників дуже подібне".

 

Володимир Мукан