27.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: заснували Studebaker Brothers Manufacturing

Американська компанія Studebaker, заснована 16 лютого 1852 року, спочатку була кузнею, яка спеціалізувалась на виробництві возів, вантажних автомобілів, промислових товарів та озброєння. 26 травня 1868 заснували компанію Studebaker Brothers Manufacturing.

Згодом Studebaker об'єдналася з більш дрібною компанією Packard Motor Car, утворивши компанію Studebaker-Packard Corporation. Формально співпрацю припинили  1961 року. Компанія "Студебеккер" вийшла з автомобільної промисловості 1966 року, а останні роки свого існування називалася "Студебеккер-Уортінгтон". 1902 року Studebaker випустила перший електромобіль, електрообладнання до якого розробив Томас Едісон. Два роки по тому, вийшов фірмовий мотор потужністю 4.к.с, а потім зібрали перший автомобіль класу гран-туризмо з 2-циліндровим двигуном внутрішнього згоряння на 16 к.с. 

1911 року в результаті злиття компанії Studebaker Brothers Manufacturing і детройтської компанії Everitt-Metzger-Flanders народилася Studebaker Corporation. Покупцеві пропонували автомомобілі:  EMF 30, Flanders 20, Studebaker-Garford 40 та електромобіль Studebaker Electrics. 

До 1913 випуск всіх цих автомобілів припинили і на заміну випустили моделі з 4-х і 6-циліндровими двигунами, під назвою Studebaker.  Це рішення значно підвищило продажі і за підсумками року Studebaker стала третім найбільшим автовиробником в Америці, обійшовши Ford і Overland. 

Машини Studebaker, що випускалися в кінці 20-х і початку 30-х років називали на кшталт Big Six, Special Six, Light Six, Standard Six , але  після 1927 року, традиційні імена замінили на більш представницькі - President, Commander, Dictator. 1928 року Studebaker купує нью-йоркського виробника люксових автомобілів Pierce-Arrow і стає одним з лідерів американського автовиробництва.

В 30-х роках Studebaker  виготовляє вантажівки, комерційні автомобілі,  шасі для автобусів та пожежних машин. Одна з найпопулярніших моделей Studebaker - малолітражний Studebaker Champion, який сонащували шестициліндровим або восьмицилінровим двигуном. 

Під час Другої Світової війни, виробництво Studebaker перевели у військовий формат: на заводах збирали військові вантажівки, авіаційні двигуни і багатоцільові бронетранспортери Weasel.

1953 року Studebaker випускає низькі купе Loewy Coupes у версія Starliner і Starlight. Ці автомобілі неодноразово входили до списків найкрасивіших автомобілів світу.Серед відомих автомобілів легкові:

Silver Hawk, 

Lark 
та Avanti.

Подальший розвиток Lark отримав з прем'єрою моделей Cruiser 1961 року, Daytona 1962 року і оснащеного унікальною зсувним дахом універсала Wagonaire 1963 року. 1964 року представляли версії Lark Commander і Challenger.

Studebaker Brothers Manufacturing припинила випуск автомобілів 17 травня 1966 року.

Компанія купувала компанії і зливалася з іншими, а у 1885 році стала частиною 

Cooper Industries. Незважаючи на це, автомобіль Avanti був настільки досконалий, що його випускали до 1991 року.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їх покажуть на OldCarLand - 6 українських мопедів, знайомих дітям 1990-х

Нагадаємо, Studebaker US-6 був зразком для ГАЗ-33, а потім разом з International М-5-6х4, став основою для вантажівки ЗІС-151.

 

Автопогляд