28.11.2015

Іномарки з Європи можуть подешевшати на 3 тисячі доларів - експерт

Скоро акцизи на потримані автомобілі зменшать. Депутати Верховної Ради внесла до порядку денного сесії Законопроект "Про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів".

"Думаю, цей закон приймуть. Його внесли до порядку денного дуже охочу. Це підтримало багато нардепів", - говорить "Знай" Олег Омельницький, автоексперт, директор компанії "Автоконсалтинг".

На його думку, після голосування за цей законопроект постраждає ринок нових автомобілів, тому певна частина людей переорієнтується на потримані іномарки з Європи.

"Продажі старих машин можуть стати більшими, ніж продажі нових. Подібну ситуацію ми мали в 1990-ті роки. Ринок потриманих машин зазвичай неконтрольований, сірий із всіма негативними складовими від цього. Оскільки купівельна спроможність в Україні низька, припускаю, що в нас продаватимуть повно машин після аварій", - каже експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як розпізнати бите авто на авторинку

Після зменшення акцизів потримані іномарки подешевшають на 1-3,5 тис. доларів.

"На машиниіз двигуном обсягомменше 1 літра акциз зменшатьу 14 разів. Для ти, що мають мотор на 1-1,5 літра встановлять на рівні 0,063 евро за 1 см3.Зараз акциз - 1,761 євро, тобто зменшення відбудеться у 28 разів. Як наслідок, акциз і його складова в ПДВ на такі машини скоротиться до 110-115 євро. Машини із двигуном до 1,5 літра можуть подешевшати до 3.5 тисяч доларів", - прогнозує фахівець.

Нагадаємо, у вересні петиція президенту Петру Порошенку про зняття мита і акцизу на іномарки набрала необхідну кількість голосів для розгляду – понад 25 тис. голосів.

Знай