30.06.2016

Депутати подолають вето на закон про зменшення акцизів - експерт

Президент Петро Порошенко наклав вето на закон №3251, що передбачає зниження акцизу на вживані іномарки. Про це сьогодні в ефірі каналу 112 повідомив Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч".

На офіційному сайті президента інформації щодо ветування закону немає. Також відсутні заяви президента про ймовірне ветування закону.

"Навряд чи президент заблокував цей закон. Він влаштовував основних гравців на ринку — автовиробників і крупних дилерів. Його довго доопрацьовували, авторами було близько 100 депутатів. За зниженими ставками можна ввозити тільки одне авто на рік, і не продавати його 12 місяців. Звісно, різні перекупи знайдуть схеми як ввозити машини великим обсягами й оформлювати їх на підставних осіб. Однак автосалони цим займатися не можуть. Тому про масове ввезення цих іномарок не йдеться. Відтак це не повинно вбити наш автопром", - пояснює Олег Омельницький, директор компанії "Автоконсалтинг".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко наклав вето на подешевшання іномарок

За його словами, у разі накладення вето на закон, депутати зможуть його подолати.

"Закон набрав 226 голосів. Цього буде достатньо, аби подолати вето президента. Швидше за все, так і буде. Цей закон трендовий. Звісно, він зробить вживані автомобілі дешевими, однак наш ринок автомобілів поверне у бік збільшення вживаних автомобілів", - каже експерт.

Нагадаємо, у вівторок прийняла Верховна Рада закон №3251, який передбачає зниження акцизу на вживані іноземні автомобілі більш ніж у 15 разів. Внаслідок цього вживані машини віком до 10 років повинні подешевшати на $2-4 тис.

Автопогляд