09.07.2016

Потримані іномарки подешевшають

У найближчі місяці вартість потриманих автомобілів із-за кордону знизиться на $2-4 тис, повідомляють у компанії "Автоконсалтинг".
"Дизельні машини подешевшають приблизно на 3 тисячі доларів, а бензинові на 2-3 тисячі, залежно від обсягу двигуна. До падіння цін призведе зниження акцизу на вживані автомобілі", - говорить порталу "Знай" Олег Омельницький, директор компанії "Автоконсалтинг".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати подолають вето на на закон про зменшення акцизів - експерт

 

Сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект №3251 "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів. Він передбачає зниження акцизу при ввезенні машин.

"Акциз на машини до 10 років зробили таким же, як і на нові. Наприклад, акциз на популярні моделі із об"ємом двигуна 1,5-2,2 літра зробили 263 євро. До цього був значно більший. На машини до 5 років — 1,643 євро, на старші 5 років — 2,441 євро", - пояснює спеціаліст.

Якщо зараз популярний в Україні 5-річний німецький легковик VolkswagenGolf продають за $12-13 тис., то після введення закону в дію, його ціна буде близько $10 тис.

"В переведенні на гривні це великі суми — 50-60 тисяч гривень. Через таке зменшення вартості в Україну масово почнуть везти потримані авто із Західної Європи. Думаю, імпорт зросте у два рази. Такий стан речей призведе до того, що на нашому внутрішньому ринку потриманих машин теж відбудуться зміни у бік зменшення цін. Пропозиція авто європейських марок збільшиться, тому продавцям потриманих вітчизняних авто прийдеться знизити вартість", - каже Олег Омельницький.

Нагадаємо, закон почне діяти із наступного місяця після його публікації в офіційних виданнях. Швидше за все, це буде липень. Він не поширюється на автомобілі, вироблені в Росії.

znaj.ua