28.11.2016

Авто із США стало складніше зареєструвати

 Більшість вживаних автомобілів із США ввозять битими в Україну. Такі машини у Америці на 70% дешевші за вживані без ушкоджень. Наприклад, великий седан "Форд Кроун Вікторія" 2001 року після ДТП коштує $1 тис. А цілий - $1,66 тис.

"Електромобіль "Ніссан Ліф" у США можна купити всього за 3 тисячі доларів. Через це в Україну ввезуть здебільшого биті американські авто. А тут відновлюють і продають або їздять", - каже автоексперт Владислав Баранков із компанії "Клеверексперт".

За його словами, останні кілька місяців розмитнити ці машини стало значно складніше, їх не хочуть ставити на облік в Україні, поки власники приведуть авто у відповідність до нашого законодавства.

"Потрібно змінити задні ліхтарі на ті, де сигнал поворотів буде жовтогарячого кольору, встановити поворотники у передні крила та інші фари. Відповідно до наших європейських законів пучок світла має бути іншої ширини, ніж в американських авто. Крім цього вимагають міняти всі вікна, бо у їхньому маркуванні бракує однієї літери. Власники таких авто змушені шукати десь на розборках інші вікна, або замовляти із-за кордону інші. Це дорогий і повільний процес. Тому багато хто їздить з американськими номерами", - розповідає він.

Нагадаємо, минулого тижня розробили 2 законопроекти, для спрощення вввезення в Україну неорозмитнених автомобілів. Один документ розробила Державна фіскальна служба, інший — нардеп Володимир Парасюк.

 

Газета по-українськи