04.12.2017

Прощавай, улюбленець: Lanos знімають з конвеєра

Запорізький автомобілебудівний завод припинив виробництво моделі Lanos.
Причина рішення - економічна ситуація у країні й зниження попиту на машини. Безпосередній вплив мало і ввезення машин на "Євробляхах".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, як виглядатиме нова "Славута"

Випуск припинили тимчасово, на невизначений термін, повідомили у прес-службі компанії "Укравто", у склад якої входить автозавод.
"Виробництво зупинили, бо немає ринку збуту для такої кількості автомобілів, які міг би випускати ЗАЗ. А робити це авто в маленьких об"ємах — невигідно - вартість однієї машини буде дуже високою," - каже автоексперт і керівник компанії "Автоконсалтинг" Олег Омельницький.

ЗАЗ "Сенс", який відрізняється від Lanos двигуном у коробкою передач української розробки, вироблятимуть і надалі. Він коштує від 177 тис. грн.
"Його залишили, бо він тисяч на 30 дешевший за Lanos. Поки що є попит на такого типу автівку. Але якщо надалі законодавство стосовно нерозмитнених авто залишиться ліберальним, то невдовзі завод відмовиться і від "Сенсів".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як тюнінгують Lanos

Південнокорейська компанія Daewoo почала виробляти Lanos 1997 року. Через 5 років модель почали випускати в Україні. Протягом 2006-2011 Lanos був найпродаванішим у класі.
"Воно було одним із найдоступніших. Коли почалися його продажі, російська "Лада" займала 60 відсотків ринку. А зараз і 1 відсотка не має. Крім того, Lanos довелося конкурувати з китайськими автівками, які займали 20 відсотків нашого ринку," - каже Олег Омельницький.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні розпродали всі Lanos
Феномен популярності моделі у простій і надійній конструкції та нестаріючому дизайні, вважає спеціаліст.
"Проектування кузова Daewoo замовило всесвітньовідомій італійській компанії автодизайну Джорджетта Джуджаро. Там розробляли вигляд першого Volkswagen Golf, Alfa Romeo та інші. Крім того, для обслуговування моделі підготували розгалужену сервісну мережу по всій країні, вклали кошти у створення позитивного іміджу машини", - говорить він.

МАТЕРІАЛ ЗА ТЕМОЮ: 5 українських автомобілів, які розробили за 25 років незалежності

Нагадаємо, 2007 року ЗАЗ припинив випуск вітчихняного тридверного хетчбека "Таврія Нова", 2011 року - "Славуту". Виробничі потужності останньої використали для запуску Forza, копії Chery A13.

МАТЕРІАЛ ЗА ТЕМОЮ: 7 невідомих версій "Таврії" 

Як повідомляв портал "Автопогляд" раніше, у травні торік ЗАЗ презентував у Києві нову "Славуту" - копію китайського Chery Riich. У серійне виробництво легковик не пішов.

за матеріалами "Газети по-українськи"
Анaстасiя Яковишинa