31.03.2018

У чому полягає феномен українського електромобільного дива - експерт

 

Україна увійшла в "десятку" держав світу в глобальному рейтингу з розвитку електромобілізації. Його склало американське видання InsideEV`s, що спеціалізується на дослідженні ринку електричних машин.

 

Цьогоріч наша країна на дев"ятому місці, торік була на п"ятому. Лідерами стали Китай, Норвегія, Швеція і США.

"Такі високі позиції України другий рік поспіль можна пов"язувати із багатьма факторами. Якщо поділити цей результат на складові, то 30 відсотків із нього належить суспільству, 50 - бізнесу і 20 - державній політиці. Українці за ментальністю інноватори, відкриті до всього нового. Побачили, що пальне дорожчає і стали більше купувати електромобілів. Уряд скасував мито й ПДВ на електромобілі, а бізнес розвиває інфраструктуру - зарядні станції і сервіси обслуговування", - говорить експерт з екологічно чистого транспорту і засновник компанії Еlectrocars  Олександр Кравцов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рама і склеєні панелі кузова - 4 конструктивні особливості Tesla Model S

Зараз в Україні зареєстровано понад 8 тис. машин із електродвигунами. За даними МВС, протягом минулого року зареєстрували 3321 електромобіль і 3490 гібридних машин.

Це майже у три рази більше ніж 2016 року. Тоді поставили на облік в МВС 1709 автівок на електротязі та 884 – з гібридною силовою установкою. Крім цього зростає кількість зарядних станцій, зараз їх більше 600.

"Якщо найближчим часом приймуть стратегію розвитку електромобільного транспорту Мінінфраструктури на 15 років, створять умови для збирання електрокарів в Україні, то будемо розвиватися у цьому напрямі не гірше Норвегії і Швеції", - каже експерт.

Нагадаємо, Україна стала першою країною в Європі, де презентували Tesla Model 3.

 

Володимир Мукан