22.05.2018

ПДВ на електромобілі знову повернуть - експерт

З січня цього року скасували ПДВ і акциз на електромобілі. Авто коштують на 20% дешевше.

За 4 місяці нового року в Україні зареєстрували 1 044 електромобілі. Цей показник в півтора рази вище, ніж за аналогічний період в 2017 році.

"Продажі на ринку електромобілів істотно зростають. Причина - пільга у вигляді нульового акцизу і ПДВ, який був скасований ще раніше. "Буму" на електромобілі не відбулося. Пільга дала певний поштовх, але кардинально нічого не вирішила. Маючи таку альтернативу як повністю безмитне ввезення електромобілів, люди продовжують завозити автівки на "євробляхах", які не відповідають екологічному стандарту", - каже Gazeta.ua автомобільний експерт Олег Омельницький і керівник компанії "Автоконсалтинг".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У чому полягає феномен українського електромобільного дива - експерт

З пільгами авто з електричними двигунами ввозитимуть до кінця нинішнього року.

"Наразі немає ніяких передумов, але існує висока ймовірність скасування пільг на електромобілі. Міністерство інфраструктури подало законопроекти в яких ПДВ на електромобілі не скасований з 2019 року. Поки що це просто законопроект, але він може потрапити під розгляд", - каже експерт.

Нагадаємо, цього року Україна увійшла в "десятку" міжнародного рейтингу за темпами купівлі електрокарів, випередивши Францію.

Gazeta.ua