05.07.2018

5 найпоширеніших міфів про електромобілі

Виробництво електромобілів зростає, але більшість людей у суспільстві все ще насторожено ставляться до цього виду машин та сумніваються у їх практичності. У Великобританії опитування провела урядова кампанія з популяризації гібридів і електрокарів Go Ultra Low, і теж виявила настороженість серед автомобілістів.

Особливості та кількість електромобілів

52% британців знають про електромобілі дуже мало. Вони впевнені, що не зможуть описати даний тип авто в принципі. Також більшість жителів Великобританії не знають кількості моделей електромобілів і громадських зарядок в країні. Опитувані вважають, що ці показники становлять 9 і 6 тис. відповідно, проте насправді їх кількість доходить до 17 тисяч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість електромобілів у 2017 році підскочила на 54%

Миття електрокарів

Виявилося, що правила миття електромобілів викликало суперечності серед учасників опитування. 42% респондентів не впевнені, що електромобілі можна мити на звичайних мийках, як і машини з двигуном внутрішнього згорання.

Швидкість електромобілів

Близько половини опитаних британців вважають електромобілі повільнішими, ніж автівки із звичайним двигуном. Так висловилось 47% людей. Насправді ж часто електромобілі розганяються швидше за звичайні автомобілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПДВ на електромобілі знову повернуть - експерт

Витрати на електромобілі

Чверть опитаних вважають, що обслуговування електрокарів обходиться дорожче автомобілів з двигуном внутрішнього згорання. Але насправді авто з електричними силовими установками можуть бути економнішими на 70% в порівнянні з дизельними і бензиновими авто.

Зарядка електрокарів

Британці завищують ціни на зарядку електромобіля. На думку учасників опитування вартість зарядки становить 21,54 фунта стерлінгів, хоча в дійсності ця послуга обходиться в 3,643 фунта. 27% опитуваних не знають, що електромобіль можна заряджати за допомогою звичайної побутової мережі.

Кількість електрокарів у світі у 2017 році зросло на 54% і становила 370 000 . Між 2035 та 2040 роками світовий автопарк електромобілів зросте у 40 разів та досягне позначки в 2 млрд. машин, - вважає Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

 

Поліщук Надія