07.07.2018

Всі паркінги в Україні пристосують для електромобілів

До 2030 року всі стоянки та парковки в Україні обладнають зарядними станціями для електромобілів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарстваЛев Парцхаладзе. У відомстві зараз саме обговорюють нову державну будівельну норму.

"Сподіваємося, що до 2030 року буде вже 100% паркомісць оснащено для електромобілів. Але може бути й таке, що до 2025 року електромобілі витіснять інший транспорт. Може, в якомусь році взагалі заборонять бензинові або дизельні авто. Відповідно, паркінги мають бути готові до цього раніше", - каже Парцхаладзе.

В історичних та старих кварталах також доведеться будувати місця з електрозарядками. Парцхаладзе розповів, що існують технології будівництва паркінгів і під існуючими будівлями, але вони дуже дорогі. Як приклад заступник міністра навів ЦУМ, який перебудували і оснащили підземним паркінгом.

"Знаю, що в центральній частині Києва зараз розглядають об"єкт для реконструкції, і одна з вимог до інвестора – будівництво підземного паркінгу більш ніж на 1 тис. місць. Все залежить від економічної ситуації – чи окупиться інвестору цей паркінг", – розповідає Парцхаладзе.

Україна увійшла в "десятку" держав світу в рейтингу з розвитку електромобілізації. Його склало американське видання InsideEV`s, що спеціалізується на дослідженні ринку електричних машин.

 

Поліщук Надія