25.10.2018

Від пилососів до машин - Dyson випускатиме електромобілі

Британський виробник пилососів Dyson почне випускати електромобілі. Нове підприємство відкриють в Сінгапурі до кінця 2020 року.  Виробництво машин почнеться 2021 року.

Завод зводитимуть із  грудня цього року. Керівники компанії обрали Сінгапур для розташування заводу через доступність висококваліфікованих фахівців, постійні регіональні поставки та близькість ринків.

Над проектом працюватимуть понад 400 професійних інженерів. Деякі з них раніше мали роботу  в BMW, Aston Martin і Tesla. Компанія випускатиме електромобілі марки Digital Motor. Вкладе у проект $3,25 млрд. Половину цих грошей витратять на створення першої моделі. Ще половину компанія  - на розробку і випуск батарей з твердим електролітом. $ 260 млн. фірма виділить на дослідний центр і випробувальні майданчики на покинутому військовому аеродромі в Халлавінгтоні у Великобританії.  Для тестування електромобілів обладнають кілька треків загальною протяжністю понад 16 км. Серед них буде швидкісна ділянка для імітації руху по автомагістралі, асфальтована дорога для оцінки роботи систем контролю стійкості автомобілів, динамічна керована доріжка і ділянка бездоріжжя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖVolkswagen розробили технологію, що покращить безпеку на дорогах

Перша модель британської компанії буде преміальною,  вийде тиражем лише в 10 тис. одиниць. Наступні будуть дешевшими і їх випускатимуть більшим тиражем. Продукція Digital Motor орієнтована на ринки, що розвиваються.  

Про дизайн електромобілів Digital Motor інформації ще немає. Журналісти іноземних видань жартують, що ці машини будуть схожі на пилососи.

Як повідомляв Автопогляд раніше, для електромобілів у Європі введуть обов"язкову нову норму. Тепер машини з електричною силовою установкою повинні видавати штучний звук.

 

Надія Поліщук