01.11.2018

В США розробили найпотужнішу зарядку для електромобілів

Американські дослідники з Університету Північної Кароліни створили потужний зарядний пристрій для електромобілів. Він менший за звичайні зарядки у 10 разів. При цьому час повної зарядки триває менше.

Технологія  називається швидкодіючим зарядним пристроєм середньої напруги (MVFC). Зарядка має потужність 50 кВт  і важить всього 100 кг. Пристрій можна встановити на підлогу або повісити на стіну. MVFC може також працювати як трансформатор – споживати енергію від мережі і використовувати її в акумуляторі.

Розробники вважають, що  новий пристрій в 4 рази потужніший і компактніший за конкурентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖНа зимовий період у Києві обмежили швидкість руху

Ефективність MVFC  становить 97,5%. Інші зарядні станції мають ефективність до 93%. Така різниця знижує експлуатаційні витрати і збільшує доходи без підвищення витрат для споживачів.

Нова системи зарядки коштуватиме  35 тисяч доларів. Це вдвічі менше за ціну звичайних зарядних пристроїв.

Дослідники уже почали роботу над осучасненням MVFC, яка матиме  більш потужність і швидкість зарядки. Майбутній пристрій зможе заряджати декілька електромобілів одночасно і  матиме загальну потужність 1 МВт.

Як повідомляв Автопогляд раніше, новозеландська компанія Ubco розробила електромотоцикл, від якого можна заряджати гаджети. Такий електробайк може проїхати на одній зарядці 120 км.

 

Надія Поліщук