09.11.2018

Відновлення акцизу - як новий закон вплине на ціну електромобілів

Вчора Верховна Рада прийняла у другому читанні закон, що передбачає зменшення акцизу на ввезення машин з іноземними номерами. У законі передбачено введення акцизу і на елеткромобілі.

Акциз і податок на ввезення електромобілів з-за кордону Верховна Рада скасувала 8 грудня 2017 року.  Тепер акциз на ввезення вживаних електромобілів складатиме 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора.

"Цей закон не дуже вплине на вартість електромобілів, - говорить автоексперт Тарас Брязгунов. - Навіть в Tesla має потужність батареї не більше 100 кіловат-годин.  Таким чином максимальна вартість акцизу для електрокарів становитиме не більше 100 євро. Це набагато менше, ніж акциз для бензинових автомобілів".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Новий законопроект не легалізує "євробляхи", - автоексперт

Проте уже в кінці року перестає діяти закон, що скасовував ПДВ для ввезення машин з електричною силовою установкою.

"Цей податок складає 20 відсотків від вартості  машини і його відновлення значно вплине на вартість електромобілів. Тому питання в тому, чи скасують депутати ПДВ  в якомусь іншому законі. Вчора під час прийняття законопроекту депутати відкинули це питання. Тепер скасування ПДВ  залежить від переговорів у парламентському комітеті".

Раніше Автопогляд підрахував, наскільки зменшиться ціна на розмитнення автомобілів на прикладах популярних моделей. 

Надія Поліщук