20.11.2018

Міністерство інфраструктури підтримує електромобілістів

Міністерство інфраструктури підтримує звільнення електромобілів від сплати акцизу та ПДВ. Про  це заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян 19 листопада 2018 року.

 "Це створить передумови розвитку економіки за рахунок інфраструктурних проектів. Розвиток електротранспорту та його інфраструктури матиме безумовний позитивний вплив на екологію та енергетику нашої країни. Рівень викидів автотранспорту з міст сягає до 90% від всіх шкідливих викидів, - говорить міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Volkswagen почне серійне виробництво "народного електромобіля"

Омелян підтримує законопроекти №8159 і 8160, які передбачають звільнення на 10 років від оподаткування і ввізного мита комплектуючих та кузовів для виробництва електромобілів та електробусів, а також звільнення на 15 років від податку на прибуток видобувачів літію, виробників акумуляторів і електромобілів.

"В зазначених законопроектах містяться норми, що сприятимуть залученню міжнародних інвестицій для виробництва електротранспорту та його складових шляхом надання пільг. В цьому році Мінінфраструктури спільно з Укренерго запустили проект створення національної мережі швидких електрозарядних станцій вздовж основних транспортних магістралей України", - каже Володимир Омелян.

Також міністр інфраструктури закликав залучатися до розвитку електромобільності в Україні.

Як повідомляв Автопогляд раніше, за новим законом акциз на ввезення вживаних електромобілів складатиме 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора.

Надія Поліщук