20.11.2018

В Україні відбувся ряд мітингів - чого хочуть електромобілісти

У неділю, 18 листопада, по містах України відбувся мітинг власників електромобілів. Страйкарі у Вінниці, Дніпрі, Одесі та Києві вимагали звільнити електромобілі від оподаткування до 2020 року. Про це пишуть  ресурси Вінниця.info та сайт Дніпра - 056ua.

Норма про звільнення від податків транспортування електромобілів діяла протягом всього 2018 року, проте Верховна Рада відмовилася продовжити її ще на рік. Також за законопроектами 8487 і 8488 відновлюється акциз на ввезення електромобілів сумою 1 євро за 1 кВт-год.

Мітингувальники по всій Україні виступили під гаслом #ПДВнаповітря. Вони одягнули медичні маски на знак того, що не хочуть дихати вихлопами бензинових та дизельних авто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністерство інфраструктури підтримує електромобілістів

У  Вінниці зібралися майже півсотні електромобілів.

"Хочемо показати владі, що ми також бажаємо, аби Україна приєдналася до частини розвинутого світу у напрямку розвитку електротранспорту. У цих країнах відмінили податки на електромобілі. Ще й забезпечують дотації на їх купівлю - по 5-7 тисяч доларів. Допомагають у збільшенні зарядних станцій, які в Україні ми встановлюємо загалом за власний кошт, - каже  власник першого у Вінниці електромобіля Руслан Бурко.

За даними відкритого реєстру МВС, у Вінницькій області зареєстровано 213 одиниць електротранспорту. З них 201- легкові автомобілі. Найпопулярніша модель - Nissan Leaf – їх 148 штук.

У Дніпрі участь в акції взяли 20-30 машин. У мітингу взяли участь власники найпопулярніших в Україні моделей електромобілів - Nissan Leaf, Mercedes, Volkswagen, Fiat. було Nissan Leaf.

"Це наша екологія, наша економіка. У нашої держави немає своєї нафти, всі нафтопродукти ми отримуємо за кордоном, а це живі гроші, які дуже б стали в нагоді в країні. Плюс, у нас же найпотужніша своя енергетика. Кожен літр - відхід грошей з економіки країни", - розповів один з організаторів акції, голова відділення українського автоклубу "ЕЛЕКТРО-автосам" Олексій.

"Ми вважаємо, що електротранспорт слід підтримувати, а не рубати на корені такими ініціативами. У всьому цивілізованому світі діють великі субсидії на електротранспорт, тому що це набагато екологічніше, ніж звичайне авто. Це розвиток цілої інфраструктури, яке тягне за собою і розвиток зарядних станцій, розробку і реалізацію комплектуючих електротранспорту, їх обслуговування, а це робочі місця ", - каже учасник акції Дмитро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість електромобілів в Україні стрімко зростає - статистика за останні три роки

У Києві електромобілісти проїхались по маршруту від пам'ятника Засновників Києва через Верховну Раду до Алеї Небесної Сотні.

В Одесі електромобілісти зібралися на одній з головних вулиць міста біля пам'ятника Дюка де Рішельє.

Активісти Києва уже планують мітинг електромобілів у середу 21 листопада під Верховною Радою. Для цього вони уже створили подію на Facebook.

Як повідомляв Автопогляд раніше, за новим законом акциз на ввезення вживаних електромобілів складатиме 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора.

Надія Поліщук