23.11.2018

Кузов замість батареї - новий винахід для електромобілів

Вчені з Технологічного університету Чалмерса в Швеції довели, що вуглецеве волокно  може працювати як акумулятор. Кузови машин, виготовлені цього волокна, дозволять електромобілям відмовитися від важких батарей.

Дослідники виявили, що вуглецеві волокна з невеликими кристалами мають хороші електрохімічні властивостями. При цьому жорсткі вуглецеві волокна з великими висококонцентрованими кристалами володіють низькими електрохімічними властивостями. Обидва типи волокон можна використовувати для будівництва кузовів машин, оскільки вони все одно більш жорсткі і легші, ніж сталь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3-й рівень автономності й органічна емблема - Opel показав новий електромобіль

Вуглецеве волокно уже зараз широко використовується в автомобільній промисловості, каже професор обчислювальної механіки в Технологічному університеті Чалмерс Лейф Асп. За допомогою нього  можна зменшити вагу електромобіля і водночас збільшити ємність електричного заряду.

Зараз дослідницька група університету співпрацює з автомобільною  і авіаційною галузями, щоб дослідити користь вуглецевого волокна для різних транспортних засобів.

Як повідомляв Автопогляд раніше, в Міністерстві інфраструктури підвели підсумки ремонту доріг за 2018 рік. Лідирує Запорізька область.

 

Надія Поліщук