04.02.2019

Tesla в Марсі - ризик себе виправдав

2 лютого журналісти видання "Українська правда" привезли в українське село з назвою Марс електромобіль Tesla Model S компанії ElectroCars.

Видання  розмістило  на своїй сторынці у Твітері фото електрокара на тлі вказівника з назвою села і позначила керівника Tesla Ілона Маска.  

"Tesla Model S в українському селі Марс. Як тобі це, Ілон Маск?  Схоже, ми "зробили" тебе", - написали.

"Вау, круто", - прокоментував Ілон Маскї.

"Ідея привезти Tesla в село Марс виникла спонтанно, - розповідає журналіст "Української правди" й ініціатор поїздки Ельдар Сарахман . - Ми з колегою Євгеном Руденко їхали робити репортаж про саме село. Марс знаходиться в Семенівському районі Чернігівської області, за декілька кілометрів від білоруського кордону. Ще декілька років тому там жило 30 людей, зараз – всього 5. Марс більше нагадує хутір, там  немає магазинів, аптек, люди живуть із власного господарства. Через декілька років село зникне".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Візьми зарядку з собою - новий зарядний пристрій для електромобілів від Tesla

Марс назвали так за часів СРСР через його віддаленість від обласного центру  - від Чернігова добиратися туди 160 кілометрів. Поїхали в село з такою назвою саме на  електромобілі Tesla. Адже рік тому Ілон Маск відправив на Марс електромобіль Tesla.

"Ми їхали на Tesla Model S, яку надала компанія ElectroCars , - каже Ельдар. -  Вразило, як електромобіль поводив себе на бездоріжжі і в дощ. Багато людей не вірили, що ми взагалі доїдемо до села.  Але цей "комп"ютер на колесах" вправно долав перешкоди і реагував на погодні умови. Ми навіть проїхали коротку відстань на автопілоті.  Уже після того, як ми подолали більше 500 км і були недалеко від Києва, наїхали на ями і пошкодили два колеса. За всю поїздку заряджали машину тричі - 2 години  в Чернігові, уже після Марсу – в Семенівці у будинку звичайної сім"ї через розетку, і ще 3 години по дорозі від Семенівки. Протягом всієї дороги ми вмикали обігрівач, слухали музику, і акумулятор не підвів".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запас ходу у 800 км і вантажопідйомність 36 тонн - у США помітили вантажівку від Tesla

Населених пунктів з назвою Марс є декілька в Росії та Білорусі.  Проте українці втілили ідею привезти туди Tesla першими.

"Багато людей у Марсі і в Семенівці  ніколи не чули, ні про Ілона Маска, ні про дослідження Марсу, ні про Tesla, - розповідає журналіст. -  Реакція на електромобіль була дуже позитивною – до нас підходили і цікавились люди, декількох ми на ній покатали. Жителі бачили, що ми успішно подолали багато кілометрів на електрокарі і розуміли, що він не відрізняється потужністю від бензинових автомобілів".

Ризик при поїздці був великим через погодні умови і стан доріг, - говорять учасники поїздки. Але він виправдав себе тим, що Ілон Маск зацікавився і прокоментував подію.

Нагадаємо, що з 14 січня Tesla  припинила приймати замовлення на бюджетні Model З та Model X.  

Як повідомляв Автопогляд раніше,  електромобілі Tesla  отримали нову систему безпеки. Тепер при  спробі пограбування автомобілі  вмикатимуть твір Йоганна Себастьяна Баха "Токката і фуга ре мінор". 

Надія Поліщук