15.02.2019

Електромобіль дешевше утримувати - довели експерти

Електромобілі набагато дешевші у використанні, ніж бензинові чи дизельні. Це підтвердило дослідження, яке провела Міжнародна рада з чистого транспорту  у 5 європейських країнах. Про це повідомило видання The Guardian.

Фахівці слідкували за чотирма моделями  Volkswagen Golf - електричною, гібридною, бензиновою та дизельною  у Великобританії, Німеччині, Франції, Нідерландах і Норвегії протягом чотирьох років.  Електромобіль вийшов найдешевшим в експлуатації через базову ціну, нижчі податки, витрати на паливо і державні пільги  власникам електромобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розгін до сотні за 4,2 секунди і швидкість до 280 км/год - BMW випустив нові кросовери

Найвигідніше мати електромобілі в Норвегії.  Їхні власники можуть там заощадити до 27% коштів, порівняно з витратами на бензинову машину. У  Франції утримувати електрокар обійдеться у 6 тис. євро, в Німеччині – 4, 4 тис. євро, у Великобританії – 5, 1 тис.  У цих країнах і в Нідерландах власники машин на електриці можуть заощадити від 11% до 15% коштів, у Великобританії - 5%.

Трохи дорожчими  у використанні виходять гібридні машини. Вони коштують більше, і держави надають менші пільги власникам гібридів.  Найдорожче утримувати дизельні автівки.

Державні стимули водіям електромобілів Міжнародна рада з чистого транспорту   визнала найважливішим показником.

Нагадаємо, що оновлений Renault Zoe  матиме запас ходу в 400 км.

Як повідомляв Автопогляд раніше, Nissan Leaf став найпопулярнішим електромобілем у Європі за минулий рік. 

 

Надія Поліщук