10.09.2021

ЛАЗ олімпійської збірної - на OldCarLand покажуть автобус, який возив Яну Клочкову

Наступного тижня стартує найбільший технічний фестиваль OldCarLand. Його головна тема  - "Зроблено в Україні". Цього разу представлятимуть експозицію техніки, яку виготовляли на території нашої  країни. 

Одним із цінних і цікавих експонатів головної експозиції буде ЛАЗ-697Р 1982 року. Він возив першу українську олімпійську збірну команду. Серед його пасажирів-чемпіонів була й наша плавчиня Яна Клочкова.

Автобус привезе Олег Кальницький, власник і засновник Автомобільного музею спеціального транспорту "Портал" в Запоріжжі. Саме там зараз ЛАЗ готують до фестивалю.

До того, як автобус опинився у запорізькому музеї, він знаходився у харківській школі олімпійського резерву. На каналі музею більш детально розповіли про історію автобуса.

"Автобус виготовили на Львівському автобусному заводі. Це серія моделі Р. Таких випустили небагато. У них тільки одна пасажирська дверця, немає задньої. Немає кватирок. Натомість встановлена централізована вентиляція, високі сидіння із регулюваннями тощо, - розповідає Олесь Кальницький. - Аби  замовити такий, потрібно було їхати до Москви, підписати документи на замовлення, потім його зі Львова привезли до Харкова в школу олімпійського резерву  - колишню базу збірної з плавання. База бачила плавців як і радянських, так і незалежної України. Саме тут свою спортивну кар"єру починала Яна Клочкова. До речі, на цьому автобусі вона також їздила".

Не дивлячись на те, що Олімпієць їздив зі збірною Радянського Союзу та збірною України по всій країні, він має невеликий пробіг - до 80 тис км.

"У автобуса солідний вік. Тому вирішили його перед фестивалем трохи підмарафетити, - розповідає власник музею. - Зняли бампери, перефарбовуємо у чорний колір. Рідна емблема була в жахливому стані і я замінив її на емблему моделі 1979 року, яка також була на Олімпіаді-80. Оскільки автобус Олімпійський ми не можемо зафарбовувати всю символіку, тому займаємося лише нижньою частиною кузова". Також капот автобуса перефарбували, знайшли магнітолу "Гродно" та замінили фари.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Предок мопедів: в Україні знайшли перший серійний мотовелосипед

Нагадаємо, крім Олімпійського ЛАЗа, в експозиції покажуть унікальну "Таврію", а також трактор ХТЗ з 1-циліндровим двигуном. 

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Єлизавета Юрченко