12.12.2021

Як підробляють велосипеди ХВЗ - показали головні відмінності від оригіналу

Всі дорожні моделі Харківського велосипедного заводу нещодавно показали на youtube-каналі Oleg AC. Транспортні засоби є приватною власністю українського колекціонера. (ВІДЕО)

Багато моделей - це єдині збережені екземпляри. Більшість із них відшукали та реставрували. У колекції є довоєнні і післявоєнні моделі, мотовелосипеди та  велосипеди часу незалежної України. 

На відео автор каналу Олег Омельницький показує оригінальні екземпляри, розповідає про їхні технічні відмінності, а також пояснює, як розпізнати підробки заводських велосипедів, які зараз збирають в Україні.

"2020 року, коли ми їздили у Харків, виявили, що там продають ось такі велосипеди "Україна". Бачите, з вигляду він дуже подібний на "Україна люкс", також є ці наклейки, стилізовані під ХТЗ "Сонечко". Але цей велосипед - підробка. Про це свідчить гравіювання слова на кермі з помилкою".

Не менш цікавими є експортні моделі ХВЗ. Такі велосипеди продавали на ринок Німеччини.

"За весь час ХВЗ випустив близько 30 мільйонів велосипедів. 10 мільйонів вдалось досягти в 1960-ті роки, 1979 року завод досяг позначки 20 мільйонів, і, на жаль, в 1990-ті роки об'єм випуску став падати...В кращі часи 2000-х років завод випускав 80 тисяч велосипедів за рік, а зараз, об'єм виробництва складає одиниці," - розповідає Олег Омельницький. 

Тим не менше завод існує. Безперечно дорожня тематика охоплює не всі велосипеди ХВЗ, є ще туристична, спортивна, шосейна лінійка, спеціальні  моделі для спортсменів, які не продавали у магазинах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батареї для електромобілів вироблятимуть із вторсировини

Нагадаємо, знашли один з найперших велосипедів "Україна" 1927 року. Про унікальні факти виникнення велосипедного виробництва у Харкові та унікальні відмінності знайденої моделі розповідають на youtube-каналі Oleg AC. 

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Євгенія Звольська