14.01.2022

Підняли український стяг - українські спортсмени фінішували у ралі-марафоні "Дакар-2022"

Сьогодні екіпаж КМАМК, до складу якого входять пілот Сергій Малик, штурман Любомир Шумаков і механік Сергій Мартовенко, фінішував у гонці  "Дакар-2022". За результатами спеціального заліку Дакар "Classic" українські спортсмени, які виступали на вантажівці Renault Kerax D-50 під номером № 913, посіли 77–ме місце та 100 місце в загальному заліку.

Фінальний етап "Дакар-2022" від міста Біша до Джедди відбувався на спеціальній ділянці довжиною 164 км для звичайних учасників та 89 км для спеціального заліку Dakar "Classic".

Під час проходження дистанцій та залікових змагань у команди неодноразово виникали проблеми з машиною, які стали причиною втрат у спортивних результатах. У Renault Kerax ремонтували коробку передач, двигун і гідравлічну систему. Через негаразди з мотором, у якому працювали 5 циліндрів з шести, вантажна машина не могла презентувати повну потужність. Були ризики остаточної зупинки двигуна!

7 січня, після "зануренння" вантажівки екіпажу КМАМК  в пісок, на поміч прийшли друзі. Витягнути машину з піщаної пастки допомогла французька команда Team holeshot compétition на вантажівці MAN. Чергове занурення в пісок 10 січня змусило українців спустити шини.

Під час випробування на орієнтування на багатокілометровий дистанції бездоріжжям і пустельними шляхами, коли було необхідно подолати без допомоги супутникової навігації, блукали більшість учасників. Щоб вкластись у норми часу, екіпаж не мав допустити найменшої помилки.

3 січня мав бути один з марафонських днів. Українці та інші учасники заліку Дакару Класік, мали провести цей і наступний день без підтримки команди та механіків. Проте зіпсувалась погода. Через зливи ґрунтові дороги стали в"язками й складнопрохідними навіть для позашляхової спортивної техніки, у певних ділянках позашляховики занурювалися під воду аж до лінії вікон, а зону сервісу й місце ночівлі учасників змагання залило водою по коліна. Того дня змагальні ділянки скасували, а маршрут суттєво змінили, використавши альтернативні дороги.

Спортсмени виходили на дистанцію вдосвіта - раніше 7 години ранку і повертались після 19:00.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стрімко зростає кількість авто

Нагадаємо, Залік Dakar "Classic"– це спрощена версія ралі-рейду для "історичних" машин. Вантажівка Renault Kerax D-50, на якій виступали українці, вперше виступала на "Дакар" ще 20 років тому.

31 січня українська команда КМАМК братиме участь в ралі "Монте-Карло" на  горбатому Запорожці.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Євгенія Звольська