Експерт розповів, чому попри підвищення цін, в Україні зріс попит на пальне
В Україні протягом двох років рекордно зросло споживання бензину, дизпального та зрідженого газу. За 11 місяців минулого року воно збільшилось на 6% і досягло 11,3 млн тонн, а роком раніше - на 5,5% до 11,5 млн тонн. Результати дослідження консалтингової компанії "А-95" нещодавно оприлюднили на порталі Zn.ua.
Торік спеціалісти також зафіксували подорожчання бензину майже 7%. Причиною динаміки цін пального назвали збільшення кількості приватних автомобілів у час пандемії і відмова від громадського транспорту.
За даними дослідницької групи "Автоконсалтинг", 2021 року 72% нових автомобілів, що ввезли в країну, мали бензиновий двигун і всього 26% — дизельний. І це без урахування вживаних авто зі США, 95% з яких оснащені бензиновими двигунами. Зважаючи на те, що споживання зрідженого газу торік вперше за доступний для огляду період не зросло, темпи переобладнання транспорту на газ знизилися.
"Основний споживач дизельного палива є "Велике будівництво" та агросектор, які показали рекордні результати - 8 млн тонн. Використання рідкого газу скоротився вперше за 10 років. За рік ціна автогазу зросла на 50 відсотків, а бензин подорожчав на 18,5 відсотків, дизель на 16 відсотків, " - каже директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
Вибуття каналів поставок газу та дизельного палива з Росії та Білорусі замінили надходженнями з Казахстану та Східної Європи. Як наслідок, частка країн СНД у поставках пального складає 65%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Toyota презентувала 15 електричних новинок
Нагадаємо, За підсумками 2021 року в Україні зріс продаж нових і вживаних електромобілів на 18,9% порівняно з 2020 роком – до 8541 одиниць.
Підписуйтеся на нас у facebook
Підписуйтеся на наш instagram
Підписуйтеся на наш telegram
Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube