19.06.2016

26 червня у Києві відбудеться парад ретро техніки

 

26 червня у Києві відбудеться парад старовинної автомобільної і мотоциклетної техніки. Він почнеться об 12:00 на просп. Перемоги, 52/2 біля танку.

Звідти автомобілі організованою колоною у супроводі поліції вирушать за останнім збереженим у Києві тролейбусом Škoda-14 до Площі Перемоги. Потім — на вул. Дмитрівську. Їхатимуть там за відреставрованим ретро-трамваєм. Далі через просп. Чорновола повернуться на місце збору — просп. Перемоги, 52/2.

Такий парад проходитиме вперше, його організовує оргкомітет міжнародного фестивалю Old Car Land. У заході візьмуть участь машини, випущені до 1980 року. Всі — оригінальному стані. Серед них — радянські "Запорожці", "Жигулі", "Москвичі", "Волги", "Побєди", а також німецькі, чеські, французькі та інші марки. Вперше серед старовинних автомобілів з"явиться рідкісна Škoda-100 1975 року випуску. Незважаючи на свій вік, машина має оригінальний стан і повністю справна.

Читайте також Відбувся четвертий технічний фестиваль OldCarLand-2016

До участі в параді допускають не більше двох однакових моделей, аби колона виглядала різноманітною. Окрім легковиків містом проїдуть старовинні вантажівки та автобуси. Серед останніх будуть ЛАЗ, ЗІС, ЛіАЗ, Ikarus. Деякі із них лишилися в єдиному екземплярі.

Із мотоциклів у заїзді братимуть участь Java, ИЖ, Урал, Мінськ, Harley-Davidson. Крім цього будуть мопеди й скутери.

Збори власників ретро техніки почнуться об 11:00 на просп. Перемоги, 52/2. Там учасників зареєструють і сформують колону. О 12:00 всі автомобілі рушать із місця і через півтори години знову прибувають туди. Між танком і "Кофейбусом" із старовинних автомобілів сформують експозицію для киян і гостей міста. Вона працюватиме до 17:00. Можна буде оглянути машини, сфотографуватися й поговорити із власниками.

Нагадаємо, востаннє в Києві демонстрували ретро машини у квітні на фестивалі Old Car Land, що проходив у Державному музеї авіації. Туди привезли понад 750 автомобілів із всієї України та Білорусі, Польщі, Німеччини, Англії й інших країн.

 

Володимир Мукан