29.03.2017

Розкішний лімузин ЗІС і 120 ретро автомобілів - як минув День відчинених дверей у Музеї транспорту

У Києві показали понад 120 ретро автомобілів і автобусів. Відбувся День відчинених дверей у майбутньому музеї транспорту – реставраційному центрі КП "Київпастрансу" на вул. Виборзькій.

Це перший захід на цьому майданчику цьогоріч. Його влаштували організатори фестивалю старовинної техніки OldСarLаnd, клуб технічної класики Old Car Service, проект Кофейбус, КП "Київпастранс" і бренд одягу District.

 

 

Майже всі автобуси й тролейбуси були відкриті для відвідувачів. Серед них рідкісний автобус ЗіС-155, який випускали у 1949-1957 роках. Після Другої Світової війни – це був єдиний масовий автобус Радянського Союзу. Їх випустили 21 тис. Показали також перший тролейбус, що ходив Києвом, – МТБ 1949 року. Також у залі є рідкісні в Україні автобуси французький Saviem S53M 1976 року випуску і чеський Karosa sl11 1978 року випуску. Крім цього представили єдиний в Україні відреставрований з точністю до оригіналу - ЛАЗ-697М "Турист" 1973 року випуску.

Фото: Володимир Мукан
Фото: Володимир Мукан

У другому залі – легкові автомобілів. Серед них багато збережених в єдиному екземплярі. Стоять "Чайки", "Волги", "Москвичі", "Запорожці". Серед них єдина в Україні "Таврія" із відкидним верхом, зроблена на ЗАЗі в 1990-х роках. Також – вражаючий американський Chevrolet Impala 1973 року з двигуном на 390 кінських сил.

"Родзинкою сьогоднішнього заходу є допрем'єрний показ унікального радянського лімузину ЗІС 110 1953 року Офіційно його презентуємо під час фестивалю OldСarLаnd, що почнеться 28 квітня", - каже  Павло Лозовенко, один із організаторів фестивалю.

 


Чорний лімузин ЗІС стоїть по центру виставкового залу. Автомобіль відреставрований із точністю до оригіналу.

"Це розкішний автомобіль для перших осіб Радянського Союзу. Він має гідравлічні скло підйомники, перегородку, що розділяє пасажирів від водія і багато цікавих функцій, що не мали інші радянські машини. Дизайн автомобіля запозичений в американського Packard", - пояснює він.

 


Крім цього в залі – радянські машини 1970-1980-х років. У всіх рекордно малі цифри на одометрах.

"Ці машини – це дивовижні знахідки. Завдяки їхнім бережливим власникам ми збережемо ці моделі практично в заводському стані. Наприклад, нещодавно у нас з'явився ИЖ "Комби" з пробігом 13 тисяч кілометрів. Найдовша його поїздка – 200 кілометрів у Київ із Житомира й назад. Колишній господар живе під Житомиром. Дуже любив це авто. Їздив дуже мало. Нерідко читав у машині газети, тому видно, що поріг біля водійських дверей трохи почуханий його палкою", - каже Павло.


У дворі реставраційного центру зібралися любителі ВАЗівської класики – клуб Retro Cars Kyiv. Серед їхніх машин найбільше ВАЗ 2101 та ВАЗ 21011. Деякі екземпляри мають кругле бічне люстерко – свідчення того, що машина із перших партій "Жигулів".

Восени відбувся найбільший в Україні фестиваль старовинної техніки OldСarLаnd. На ньому показали понад 700 старовинних автомобілів.

 

 

Володимир Мукан