27.04.2018

Топ-5 цікавинок першого дня на 8-му OldCarLand

  1. Лінійка ЛАЗів від проекту "Кофейбус"

Особливою цікавинкою 8-го технічного фестивалю OldCarLand стали автобуси, які ще не так давно можна було зустріти на вулицях міст. Унікальною є модель ЛАЗ 695 1961 року. Мало хто знає, що найдушевніший проект кави "Кофейбус" дав потужний поштовх до розвитку сфери реставрації ретро-автобусів, зокрема ЛАЗів. А скільки унікальних експонатів було врятовано від неминучої гибелі на звалищах металобрухту. За словами ідейного натхненника та власника мережі автобусних кав'ярень "Кофейбус" Вадима Навроцького, цей проект – неймовірна можливість дізнатися про розвиток сфери виробництва вітчизняних автобусів та зберегти ті нечисленні одиниці техніки, що збереглися до наших днів.

  1. Балтійські авто, перегони та легенда автоспорту

На 8-й фестиваль ретроавтомобілів OldCarLand завітав Стасіс Брундза. Він 10 разів ставав чемпіоном Радянського Союзу в ралі, переможець ралі "Тур Європи" 1974-го, трикратний переможець фінського етапу чемпіонату світу в групі 2 1980-1982 років.

Вперше в Україні показали гоночні вантажівки. Їх привезли з Литви, Латвії та Естонії. Серед експонатів ГАЗ-51 і ГАЗ-53.  Над створенням одного автомобіля команда техніків працює майже рік. На вантажівках встановили карбюратор від "Чайки". Двигун - V-8 від ГАЗ-93. Передні гальма від американського Ford. Вага авто – 2 т.  Максимальна швидкість автомобіля близько 200 км / год. Вантажівки їздять на 98-му бензині. На 100 км дороги витрачають 30-40 л пального.

  1. Унікальний LLOYDARABELLAна OldCarLand

Вперше на найбільшому технічному фестивалі представлена німецька автівка, яка лишилася в Україні в єдиному екземплярі. Свого часу машину придбав запорізький автозавод для розробки нової моделі "Запорожця". Випускалася німецька малолітражка з 1959 по 1963 рік на вже не існуючій фірмі Bogward– Gruppe. Загалом з конвеєра вийшло більше 45 тис. автівок.

Машина, як для своєї епохи, була вкрай сучасною та мала надзвичайну кількість сучасних конструкторських рішень: 4х циліндровий опозитний двигун водяногого охолодження, передній привід та задня незалежна підвіска, сталевий кузов, зібраний на болтах, комфортабельний та просторий салон та величезний багажник, який можна збільшити склавши задню спинку сидінь.

Окрема особливість машини – комплектування радіоприймачем – рідкісне явище для того часу.

Також автомобіль відзначився участю у спортивних змаганнях на раллі в Монте-Карло.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:5 причин відвідати найбільший фестиваль ретроавтомобілів

  1. Пересувна ретро-телестанція

Пересувний студійний комплекс ПСК-1 було розроблено у 1987році. Базується на шасі автомобіля КаМАЗ 53213 (місто Набережні Човни, СРСР), кузов – фінського AjokkiBANGAта телеобладнання з Шауляйського телевізійного заводу. Унікальність даної системи в автономності роботи. Розроблялася ПСК-1 для мобільної передачі відео на великі відстані.

Автомобіль містить три відсіки, що з'єднані між собою та три входи: апаратний (основний робочий простір для трансляцій та апаратури, побутовий (для відпочинку команди та задній (для зберігання телекамер та іншого допоміжного обладнання). Вся машина з технікою важила 550 кілограми, а для налагодження та розкладання апаратури потрібно було використати не менше 4 годин.

Особливу цікавість пересувної телестанції представляє справжні раритетні камери з бабінним накопичувачем, який треба було носити зажди під'єднаним. Загалом установка важила 24 кг.

Також відвідувачам пропонується до огляду пульт звукорежисера за яким контролювалася якість картинки та наявність звуку в телесюжеті.

Ще однією особливістю автівки є відкидний дах, який використовувався для зйомки загальних планів з верхньої точки.

  1.  Справжні ретро-автомати

На технічному фестивалі OldCarLand презентували радянські ігрові автомати. Серед них – "Городки", "Мотогонки", "Полювання", "Снайпер", "Морський бій", "Футбол", "Баскетбол".

Усі ігрові автомати працюють. Відтак кожний охочий має можливість пограти на них – хтось згадає власне дитинство, хтось зможе порівняти сучасні та минулі забавки.

Нагадуємо, що цю та інші дивовижі можна побачити на найбільшому технічному фестивалі OldCarLand у Державному музеї авіації по вул. Медовій, 1 з 27 квітня до 1 травня. Вартість вхідного квитка 120грн.

Оляна Цехмістер