20.05.2018

Старовинні машини і вродливі дівчата - у Харкові стартував РетроЗліт

У Харкові показали близько 200 ретроавтомобілів. Техніку виставили на майданчиках в Арт-заводі "Механіка". Вперше захід подібного роду проходить під дахом. Відвідувачів чекають десятки автомобілів, мотоциклів, моторолерів та велосипедів минулого століття. Серед унікальних екземплярів ретрозльоту - Lincoln Continental Cabrio, Chevrolet Bel Air Hardtop Sport Coupe, Opel Rekord і Rolls-Royce Phantom II.

Тематика цьогорічного ХАРЗу — пін-ап. На думку організаторів, це не тільки картинки з дівчатами у легковажних позах, але й епоха повоєнних автомобілів. Останні часто ставали "героями" малюнків і плакатів, а ті в свою чергу стали классикою.

"Коли машина на дорозі одна, то чогось не вистачає, - каже один зі співорганізаторів зльоту Дмитро Харченко. - Ні водій, ні полісмен не прикрашає машину. Це може зробити тільки красива дівчина ".

"Починаючи з епохи пін-ап машини починають більше продаватися і змінюються зовні, - продовжує тему його колега Олег Федоренков, якого знають як дядю Фару. – Початок 1950- х - це предкосмічна ера. Люди чекали неймовірного, і ці очікування відбилися в найзрозумілішому - автомобільному дизайні".

На РетроЗліт привезлиJaguar E-Type. Італійський конструктор Енцо Феррарі називав його "найкрасивішою машиною в історії", а американський журнал Sports Car International — найкращим спорткаром 1960-х.

"Це — автомобіль-мрія, легенда. У 50-60-ті це була машина найвищого класу. Довгий капот, короткий багажник. При цьому — традиційна компоновка, рядні двигуни. Шалено стильний спорткар", - каже Дмитро Харченко.

Одна з родзинок заходу в Харкові - німецький автомобіль LloydArabellaЦей німецький автомобіль у 1950-х програв цінову гонку Volkswagen і став однією з причин банкрутства виробника Borgward Group. Авто було популярним у Сполучених Штатах. Заможні американці дарували його дочкам і дружинам.

"Він маленький і непримітний. Якщо придивитися, надзвичайно привабливий та оригінальний. Наприклад, незважаючи на повітряне охолодження, у нього двигун попереду. І ще й наполовину пластиковий", - розказує "gazеtа.uа" Олег Федоренков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підведемо підсумки – ТОП-5 найцікавіших подій другого дня OldCarLand

Проте, ретро-зліт - це не тільки старі автомобілі. Відвідувачів чекають лекції про стиль рin-up, а в другий день заходу пройде конкурс елеганції "Костюм епохи". Власники машин продемонструють образи з епохи їхнього авто. Оцінюватиме костюми дизайнер Костянтин Пономарьов.

Також можна познайомитися з військовою технікою від Клубу військово-технічної історії "Шерман" історичного факультету ХНПУ імені Сковороди і завітати до комп'ютерного музею з обчислювальними машинами та ігровими приставками.

 Для дітей організатори придумали конкурс "Малюємо майбутнє". Для цього був придбаний справжній автомобіль. Професійні художники нанесли контури майбутнього малюнка. Тепер діти працюють над деталями.

Нагадаємо, з 27 квітня по 1 травня пройшов найбільший технічний фестиваль України OldCarLand. Під відкритим небом презентували тисячу одиниць різної техніки. Легковики, вантажівки, мотоцикли й велосипеди виставили серед бойових і цивільних літаків. Представлені експонати привезли з різних регіонів України, Білорусі, Естонії, Латвії, Литви і Польщі.

 

 

Віктор Фоменко