20.05.2018

У Харкові показали унікальний Chevrolet Bel Air 1955 року

У Харковітриває 4-й щорічний РетроЗльот.Цього разу захід відбувається на Арт-заводі Механіка. 

На зльоті представлені і унікальні екземпляри, єдині в Україні, і легендарні авто, що відображають автомобільну історію XX століття. 

Головною зіркою заходу став Chevrolet Bel Air 1955 року бірюзового кольору. Модель - яскравий представник стилю пін-ап, саме якому й присвячений цьогорічній ХАРЗ. В Харкові автомобіль показали вперше. 

"Як звичайні робочі штани "джинси" стали невід'ємною частиною культури, так "народний" автомобіль ChevroletBelAir став іконою стилю, - розповідає співорганізатор ХАРЗ, фахівець із ретро-техніки Олег Федоренков, відомий як Дядя Фара. – Машина нескінченно ремонтопридатна, у ній поєднуються відгомони плавникового стилю 1940-х. Є вже прагнення до космосу у вигляді літачків на капоті. Авто абсолютно модне у всі часи". 

За легендою автомобіль був у гаражі Леоніда Брежнєва, який отримав його у подарунок. Їздив на ньому вулицями Москви і на полювання. Хоча на думку Дяді Фари, Chevrolet — зовсім не машина для владних еліт. Це звичайна народна марка, прямий конкурент Ford. Щось на зразок "Москвича". 

"Його можна багато ремонтувати: зібрати масло, що розлилося, з піску, залити і їхати далі", - каже Олег Федоренков. 

Без перебільшення Chevrolet Bel Air здійснив революцію в автомобільному дизайні і став найбажанішою машиною для американців: і завдяки зовнішнім даним, і завдяки потужному 8 циліндровому двигуну. З машини для пенсіонерів і бідняків Chevrolet стали саме тим, чого хотіла Америка- свого роду молодіжним "Кадилаком". З 1955 по 1957 виробили понад півтора мільйона машин. 

"До цього Chevrolet були схожі на 21-у"Волгу", а тепер- на "Чайку", - розповідає власник авто Василь Панкратов. - Модель стала помітно ширшою, з'явилося панорамне скло. Машина стала бажаною для споживача: виглядала дорого, а коштувала дешево". 

Chevrolet Bel Air на багато років визначив стиль знаменитої марки. Одна з таких машин знаходиться в музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку. 

Рестайлінг-ательє Proteros показало перший український спорт-кар Proteros Blade Nagual. Презентація відбулася на фестивалі OldCarLand. У перекладі з англійської назва спортивного автомобіля означає "Клинок Нагваля".

 

Віктор Фоменко