30.05.2018

Капелюхи, патефони та жовтий мотоцикл: 10 родзинок "РетроФесту-2018"

8-9 червня у Кам"янці-Подільському відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль стилю. Подія незмінно збирає довкола себе поціновувачів ретро-вбрання, рідкісних автівок та історії. Що незвичного обіцяє нам захід цього року? Пропонуємо вам 10 родзинок "РетроФесту-2018".

1. Капелюхи – головний мотив цьогорічного фестивалю. Тому, прямуючи на "РетроФест", не забудьте про цей особливий елемент дрес-коду.
Усі охочі зможуть виготовити на майстер-класі свій власний головний убір, тому без капелюшка не залишиться ніхто – запевняють організатори.

"Капелюх – наче не велика річ, але він здатен повністю перевтілити людину" - запевнила офіційна стилістка фестивалю Світлана Савельєва і одразу ж продемонструвала це на своїх колегах.

Дизайнерка Світлана Савельєва приміряла капелюхи колегам
Дизайнерка Світлана Савельєва приміряла капелюхи колегам

2. Як продовження капелюшної теми на заході діятиме фото-виставка "Жіноча мансарда: 100 років головних уборів у 100 фото". На ній презентують копії старих знімків світських раутів із особистих колекцій, а також світлини із журналу мод "Vogue".

3. Традиційно на ІІІ Міжнародному фестивалі стилю можна буде помилуватися рідкісними та старими моделями автівок, виставленими на Вірменській площі. Цього року серед автомобілів-учасників є, зокрема, представницький Horch 951 1937 року випуску, яким пересувалася верхівка нацистської Німеччини, та популярний колись серед бізнесменів США американський Packard 120 1938 року. Незмінною є ще одна традиція фестивалю – ралі "Від фортеці до фортеці", що стане третім із шести етапів Кубку України з ралі на ретроавтомобілях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові показали унікальний Chevrolet Bel Air 1955 року

4. Любите прикраси? Тоді цей пункт вас точно заінтригує. Спеціально до фестивалю дизайнерка Mari Simmon створила колекцію прикрас "Квітка на камені", яка ідейно пов"язана з Кам"янцем-Подільським – місцем проведення заходу. Основою виготовлення прикрас у ретро-стилі став камінь. На виставці з новою колекцією Mari Simmon також покажуть матеріали та інструменти, за допомогою яких у минулому виготовлялися прикраси.5. Для усіх, хто прагне з головою зануритися в минуле, чекає іще одна новинка фестивалю - Лекторій "Культурні мости". Спікери з різних куточків України цікаво та доступно розповідатимуть про історію ХХ ст. і те, як вона втілилася у суспільних комунікаціях, матеріальних предметах та інтелектуальних працях.

Дизайнерка прикрас Mari Simmon. На столі - намисто з її нової колекції
Дизайнерка прикрас Mari Simmon. На столі - намисто з її нової колекції

5. Для усіх, хто прагне з головою зануритися в минуле, чекає іще одна новинка фестивалю - Лекторій "Культурні мости". Спікери з різних куточків України цікаво та доступно розповідатимуть про історію ХХ ст. і те, як вона втілилася у суспільних комунікаціях, матеріальних предметах та інтелектуальних працях.

6. Цьогорічний "РетроФест" уперше підготував розваги і для малечі. Наймолодші відвідувачі заходу зможуть похизуватися своїми fashion-образами у конкурсі RetroKidShow, виготовити ретро-одяг для іграшок і навіть узяти участь у ралі на педальних дитячих авто.

7. Усі три дні фестивалю небо Кам"янця-Подільського ряснітиме повітряними кулями, які вже встигли стати візитівкою міста. Піднятися в небо зможуть усі від наймолодших до найбільш поважних, адже повітряні кулі, кажуть організатори, є найбезпечнішим способом польоту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півсотні старовинних машин і запальне свято стилю - презентували РетроФест

8. А тепер чи не найбільш вражаюча частина програми. Переможець конкурсу на найефектніше ретро-вбрання цьогоріч отримає незвичний бонус. За щасливчиком заїде жовтий мотоцикл "Дніпро МТ" з коляскою і забере у міні-подорож одразу ж після нагородження - і прямо зі сцени.

9. На відвідувачів заходу очікує також нова унікальна музична програма "Еволюція ДіДжеїнгу". Касетні та бабітні магнітофони, грамофони і патефони будуть задіяні разом із сучасними програвачами у проведенні драйвової дискотеки. 
 
"Дійові особи" нової музичної програми
"Дійові особи" нової музичної програми

10. І ще одна родзинка заходу наостанок – вечірній кінозал. Гості "РетроФесту" зможуть насолодитися переглядом аргентинського кіно прямісінько на стінах фортеці.

 

Марта Шмендель