30.05.2018

"РетроФест 2018" здивує поціновувачів раритетних автомобілів

Улюблений автомобіль нацистів, автівка американських бізнесменів 1930-х років і транспортний засіб найближчого партійного оточення Сталіна, - ось що чекає на вас8-10 червня в Кам"янці-Подільському. Саме там відбудеться Третій міжнародний фестиваль стилю "РетроФест", участь у якому безкоштовна. Однією з найголовніших частин фестивалю  уже вкотре стануть шедеври автомобільного мистецтва ― рідкісні та раритетні автомобілі різних  моделей іноземного й вітчизняного виробництва.

22 травня на прес-конференції  в інформаційному агентстві "Українські новини" організатори та учасники фестивалю поділилися секретами і цікавими особливостями цьогорічного автомотошоу.

Презентація "РетроФесту" в агенції "Українські новини"
Презентація "РетроФесту" в агенції "Українські новини"

Скільки буде автомобілів-учасників та звідки вони приїдуть?

 Наразі зареєструвалося лише 20 автомобілістів зі своїми ретро-автівками.  Проте організатор та засновник "РетроФесту" Олена Дика очікує набагато більшої кількості учасників: "На перший фестиваль в 2009 році приїхало  42 екіпажі, минулого року взяли участь понад 70  автомобілів. Я думаю, що в цьому році буде 50 або й більше учасників".

Реєстрація все ще триває на офіційному сайті фестивалю http://retrofest.ua. Щодня  нові власники автомобілів долучаються до великої ретро-команди. Учасники разом зі своїми автомобілями добираються до Кам"янця-Подільського власним ходом. Це певна особливість "РетроФесту". "Географія подорожей наших учасників дуже велика, - каже Олена Дика. -  Тобто це не лише західний регіон. Найпершими зареєструвалися взагалі автомобілісти з Миколаєва". Цьогоріч приїдуть гості з "Молдови" на легендарному Citroen 2CV,який має прізвисько "Каченя". Власники ретро-автомобілів  з Польщі також виявили бажання взяти участь в "РетроФесті", проте  40 польських екіпажів  зможуть приїхати в Україну лише в липні.

Організатор "РетроФесту" Олена Дика
Організатор "РетроФесту" Олена Дика

Які автомобілі візьмуть участь у "РетроФесті"?

Вражає різноманіття автомобілів-учасників фестивалю. Horch 951– раритетний  автомобіль 1937 року випуску є перлиною не лише нацистської Німеччини, а й "РетроФесту". Конкуренцію їй складає американський одноліток Packard 120, на якому після найбільшої  економічної кризи 1930-х років їздили заможні американці. Представлений на фестивалі і вітчизняний ретро-автомобіль  - ЗІС 110 1946 року випуску,  на якому в СРСР їздило вище керівництво держави.  Поки що наймолодшою автівкою, що візьме участь у фестивалі  є  Toyota Corolla TE51, якій всього 41 рік.

Похвалитися своїм раритетним транспортним засобом зможуть не тільки автомобілісти. Організатори "РетроФесту" запрошують до участі власників моторолерів, мотоциклів та навіть власноруч створених велосипедів з електричним двигуном. Головний критерій відбору  - стиль ретро.  Засновники очікують також особливих гостей -  учасників виставки OldCarLand.

У яких заходах візьмуть участь ретро-автівки?

Найважливішим заходом "Ретро-фесту" є ралі  "Від фортеці до фортеці". Водії ретро-автомобілів проїдуть маршрут загальною протяжністю 60 кілометрів. Учасникам доведеться проявити кмітливість: до останнього моменту  вони не знатимуть, куди прямувати. Перед самим виїздом водії отримають технічні легенди, за якими прокладено маршрут. Протягом всієї поїздки потрібно пильнувати, щоб не пропустити контрольні пункти. Відвідувачі фестивалю та гості міста зможуть насолодитися виглядом ретро-автомобілів у русі прямо на Вірменській площі, де знаходитиметься видовищна ділянка маршруту.

Цього року ретро-ралі буде серійним змаганням, адже саме в червні відбудеться 3 етап кубку України з ралі. " Отже,  наші учасники  матимуть змогу за підсумком року отримати   додаткові призи  від Федерації автоспорту за своє перше, друге та третє місце" - захоплено розповідає організатор.  Також на визначення переможця ралі вплине конкурс елегації. – відповідність зовнішнього вигляду екіпажу зі стилем автомобіля .

Відвідувачі фестивалю зможуть не лише зробити фото біля улюбленого автомобіля чи подивитись на ретро-автівки на швидкості. Вони також матимуть змогу проїхатися в елегантному "тяжкому" мотоциклі (МТ). А відвідувача, який прийде у найкращому ретро-образі, прямо з-під сцени забере цей дивовижний жовтий МТ і провезе по вулицях Кам"янця-Подільського. Юні гості фестивалю також зможуть відчути себе водіями ретро-автівок та взяти участь у дитячому ралі на педальних автомобілях.

"Фестиваль складається з багатьох перлинок,  - стверджує  режисер Наталія Мієдінова.  –  Я закликаю людей, яким цікаво розвивати свої здібності: приходьте до нас 8-10 червня на Вірменську площу  у Кам'янці-Подільському , для того, щоб стати членами великої ретро-родини".

 

Режисер фестивалю Наталія Мієдінова
Режисер фестивалю Наталія Мієдінова
Надія Поліщук