06.06.2018

Талісман "РетроФесту" Citroën 2CV протримався на конвеєрі 70 років

 

На "РетроФест2018" у Кам"янці-Подільському вкотре завітає "Каченя" з Молдови. Так називає свій Citro"n 2CV власник Петро Аргатов.  Цьогоріч модель цього автомобілю святкує 70 річницю від своєї дати випуску.

Citroen 2CV, 1959 року випуску
Citroen 2CV, 1959 року випуску

У Франції Citro"n 2CV мав велике значення, адже його виготовляли для звичайного населення – селян і міщан. Його проектували як доступний за ціною та  простий в обслуговуванні автомобіль. Citro"n 2CV  конструювали пристосованим до сільських доріг та перевезення великої кількості вантажу. Він замінив французькому фермерові віз, а міщанину – велосипед.

Назва цього французького автомобіля означає дві кінські сили (deux chevaux vapeur), проте реальна потужність Citro"n досягала 9 кінських сил. У 1934 році фірма опинилася на грані банкрутства. Щоб зберегти першість на ринку, керівництво бренду вирішило запустити в виробництво дешевий і невибагливий автомобіль. 

Для виконання завдань, поставлених перед Citro"n 2CV, її забезпечили економним та зручним обладнанням. Вантажопідйомність машини складала 100 кг з водієм і пасажиром, швидкість 60 км / год, а 3 літра бензину на 100 км шляху дозволяли економити кошти.  Щодо технічних новинок, то Citro"n 2CV мала передній привод та двоциліндровий двигун повітряного охолодження.

Новий Citroen представили на Паризькому автосалоні 1948 року. Масове виробництво моделі розпочалося з  1949 року. Автомобіль вийшов практичним. Кузов мав просту конструкцію, але був досить містким. Більшість деталей кузова міг відремонтувати будь-який механік. Двері та сидіння можна було зняти без особливих зусиль. Сидіння теж можна було легко демонтувати. Зручним був також брезентовий дах, який можна було скачати в рулон і перевозити у салоні громіздку поклажу.

У 1984 році оголосили про закінчення виробництва 2CV, але попит на модель знову зріс. Автомобіль випускався в 15 країнах світу. Виробництво у Франції завершилося в 1988 році, але до 1990 року тривало в Португалії. За 42 роки було випущено понад 5,5 млн. штук. 

Нагадаємо, організатори "РетроФесту" розповіли, що  третій із шести етапів Кубку України з ралі на ретроавтомобілях  відбудеться саме на фестивалі. Також там пройде конкурс елегації.

Надія Поліщук