26.06.2018

У ралі на "РетроФесті" перемогли вітчизняні автомобілі

 

10 червня у Кам'янці-Подільському завершився ІІІ Міжнародний фестиваль стилю"РетроФест".

Найважливішим заходом "Ретро-фесту" стало ралі "Від фортеці до фортеці". Ралі було серійним змаганням, адже воно було третім етапом Кубку України з ралі на раритетних автомобілях. Перший етап відбувся у Києві на фестивалі OldCarLand 27 квітня-1 травня. Другий – у Львові на Leopolis Grand Prix 1-3 червня. Ще три етапи Кубкупроведуть цього року в Олександрії, на Західній Україні і на осінньому фестивалі OldCarLand. Участь у ралі в Кам'янці-Подільському взяли 20 екіпажів.

Автомобілі, що брали участь у змаганні розділили на три клас. До класу G віднесли автомобілі, виготовлені до кінця 1976-го. Класу F відповідали машини після 1976-го року випуску. У ралі також брали участь машини класу "Національний".

Водії проїхали маршрут протяжністю 53 км. До самого початку змагання водії не знали точного маршруту. На старті учасникам ралі видали карту маршруту та годинник для фіксації часу. На шляху автомобілів розташовувалися контрольні пункти. Автомобіль мав вчасно прибути на пункти контролю часу. Метою ралі не було найшвидше проходження маршруту. Основним завданням для учасників було правильне проходження всієї дистанції та дотримання Правил дорожнього руху.За кожну помилку екіпажу нараховували штрафні бали. На маршруті знаходилося декілька видовищних ділянок, з яких гості фестивалю могли спостерігати за автомобілями. Одна з таких ділянок знаходилася прямо на Вірменській площі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  4 найстаріших автомобілів "РетроФесту" 

Перше місце у класі Gпосів місцевий водій Валерій Савицький на автомобілі ВАЗ 2106 1985-го року випуску, який лагідно називає Жигуликом. Власнику довелося змінити дещо в начиння автомобіля, проте вдалося залишити оригінальну фарбу і хромовані деталі. Друге і третємісце здобули гості з Києва. Другим став Павло Лозовенкона зеленому ГАЗ-24

ГАЗ-24
ГАЗ-24

. Третє місце виборов Олександр Навроцькийна синій "Волзі" 78-го року випуску.

 "Волга" 78-го року випуску
"Волга" 78-го року випуску

Першість у класі здобув екіпаж синьої ГАЗ-21 "Волга" 1960 року випуску власника Ігоря Лащенка. Цьому посприяла також його перемога у конкурсі елегації. Разом зі своїм штурманом водій одягнувся у стилі 1960-х.

 ГАЗ-21 "Волга" 1960 року випуску
ГАЗ-21 "Волга" 1960 року випуску

Лідером у класі "Національний" став досвідчений власник жовтого ЗАЗ 965 Олександр Тукачов. Разом із своїм автомобілем брав участь у ретро-заходах у Києві, Львові, Одесі та минулорічному "РетроФесті",

Цього року участь у Третьому міжнародному фестивалі стилю взяли більш ніж 50 автомобілів із різних міст України. Гостей з-за кордону представляли три екіпажі з Молдови. Гран-прі фестивалю, отримав учасник з Молдови, Леонід Заєць зі своїм Packard 120.

 

Надія Поліщук