04.10.2018

Найстаріший автомобіль OldCarLand - Ford T

Цьогоріч на OldCarLand приїхало аж два Ford T. Привіз оригінальні  "Бляшанки Ліззі" запорізький музей техніки Богуслаєва та технічний музей "Фаетон".

Один автомобіль у  стандартній комплектації чорного кольору 1923 року. Друге авто – рідкісна зелена модель 1921 року випуску  з закритим кузовом. Раму цього автомобіля сконструювали ще 1909 року.

"Ford T – це класика жанру. Це перший конвеєрний автомобіль в історії автомобілебудування. Можна сказати, що за допомогою нього Генрі Форд  увесь світ поставив на колеса," - говорить про Ford T 1923 року реставратор музею Руслан Мисюра.

Виробляли автомобіль з 1908 по 1927 роки. За цей час Форд здешевлював автомобіль. Проте це не йшло у збиток якості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 американських автомобілів, які варто побачити на OldCarLand

"За рахунок конвеєрної збірки собівартість Ford T  впала до 300 з чимось доларів ближче до кінця виробництва . Це дорівнювало двохмісячній зарплаті робітників на заводі Форда. Він так і казав : "У мене працюють мої потенційні покупці", - розповідає Руслан.

В автомобілі немає водійської дверці , що набагато спрощує виробництво на конвеєрі. Немає  а автомобілі спідометра, залізних спиць. Дерев"яні спиці тоді були дешевші. Кузов всередині також дерев"яний, лише обшитий металом.

"Форд  був хорошим комерсантом. Він почав продавати разом з автомобілем як дерев"яне вугілля, яке виготовляв з відходів дерев"яного виробництва. Це була певна рекламна опція", -  говорить реставратор.

Двигун у автомобіля 4-тактний, 4-циліндровий. Максимальна швидкість -  біля 70 км/год. Потужність двигуна – 23 кінські сили, що було цілком нормально для початку 20-х років.

Зелений Ford T 1909 року став переможцем фестивалю у номінації Найстаріший автомобіль, а також отримав Гран Прі.

Раніше Автопогляд повідомляв про особливості  Skoda Popular. Власник  розбирав двигун машини 22 рази. 

 

Надія Поліщук