13.06.2019

80-річні авто на "РетроФест": 4 найстаріші моделі

7-9 червня відбувся четвертий "РетроФест", де показали  десятки старовинних авто. Портал "Автопогляд" пропонує ознайомитися із 4 найстарішими машинами заходу

1.Horch 851 1937 року

Великий  Horch з масивними крилами, великою кількістю хрому й трьома парами фар традиційно привертав чимало уваги відвідувачів. Автомобіль пофарбовану в синій і чорний кольори. Позаду встановлений багажник, подібний на додатковий металевий ящик. На ньому емблема із чотирма кільцями. Horch був однією із компаній союзу компаній німецьких виробників "Ауто уньйон".

Це модель представницього класу, її випускали в  в Німеччині з 1937 року. Вона є рідкісною, тому що зробили тільки  234 екземпляри. Машини цієї моделі оснащувалиі 5-літровим 8-циліндровим двигуном потужністю 120 к.с. Модель має 4-ступеневу коробку передач.

 

Володимир Сірман придбав 7-метрового велетня з документами Horch 951. Згодом з"ясувалось, що перероблена для щоденного використання машина насправді є більш ранньою моделлю.

 

"Це авто реставрували брати Бички у 84 році, а тоді мало де можна було дізнатися точну інформацію про моделі машин. Лише після випуску німецьких автожурналів ми змогли порівняти Horch з картинками і усвідомити, що модель записана в документах неправильно", - розповів автоісторик Володимир Вінник.

 

Презентованный на "РетроФесті" Horch свого часу купила міліція Львова, щоб користуватися ї швидкістю моделі для переслідування злочинців. Згодом вона потрапила до рук колекціонерів, знялась у російському серіалі, а тепер їздить дорогами Кам"янець-Подільського і викликає захват в місцевих жителів. Саме на такому автомобілі їздив, за романом, Штірліц.

 

"Horch 851 можна порівняти хіба що з Rolls-Royce чи Mercedes. Навіть наступні моделі Horch не могли похвалитися таким комфортом та розкішшю", - додає Володимир Вінник.

 

2. Adlerwerke 1937 року

Такий Adler випускали в кузові седан, лімузин та кабріолету. Оснащений 10-літровим двигуном з потужністю 25 к.с. Максимальна швидкість авто - 90 км/год.

 

Привезений Юрієм Бейдиком червоний кабріолет відзначили організатори фестивалю. Чимало людей на "РетроФесті" хотіли сфотографуватися з авто, що знімалось у фільмі "Кавказька полонянка". З салону авто лунала ретромузика, а образ водія відповідав стилю машини. Цікаво, що до машини її власник причепив радянську мотоколяску, яку в народі називають "Моргуновка". Приробив до її багажника великий ключ, як у механічних іграшок. На наступний фестиваль обіцяє переобладнати її в електромобіля.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Від фортеці до фортеці": ретро-ралі в Кам'янець-Подільську

3. Opel Olympia 1937 року

Цей сімейний  автомобіль випускали в Німеччині з 1935 по 1970 рік.  Назву модель отримала на честь майбутніх Олімпіських ігор у 1936 році в Берліні.

 

Модель 1937 року коштувала 2500 рейхсмарок, мала 1,3- літровий двигун та розганялася до 65 км/год. Потужність двигуна - 24 к.с.

 

Олександр Момот придбав Opel y ветерана Великої Вітчізняної війни, кавалера Ордена Ордена. Автомобіль слугував тому нагородою за вірну службу державі.

 

Дідусь вже не міг керувати авто,тому воно простоювало в гаражі. Я викупив його і відреставрував за 5 років. Тепер кожен день їжджу на роботу на ретроавто", - розповідає Олександр.

 

Власник додає, що доводиться ховати авто від туристів, що приїздять в Одесу. Охочі сфотографуватися не завжди обережні з такою яскравою машиною.

 

4. DeSoto 1939 року

Цю марку розробила американська компанія Chrysler й виробляла з 1928-го по 1961-й. Таке саме авто належало сім'ї мультиплікатора Волта Діснея. Йому подарували авто за те, що він намалював гарну рекламу для цієї марки автомобілів.

 

Відома по всій Україні DeSoto та її власник Сергій Зайцев прибули на "РетроФест" з Києва. Сергій придбав авто  2010 року й самостійно реставрував його.

 

"90 відсотків  роботи я зробив своїми руками. Це авто коштувало 8 років мого життя. Але зараз, коли люди на вулиці підходять фотографуватися, роблять компліменти та дарують позитив я думаю, що це того варте", - розповідає власник.

 

Сергій Зайцев та Тьотя Клава, колоритна пара на ексклюзивному авто, познайомились випадково на харківському ретрофестивалі. З того моменту вони дивують глядачів та суддів на кожному конкурсі Елеганції.

 

"Хотілось відповідати оригінальному авто, і ми цього досягли. Там, де є ми, буде шоу", - додає Сергій.

 

Швидкість DeSoto - до 90 км/год. Шлях до "РетроФесту" став найбільшою дистанцією, яку проїжджав на ній власник. Машина пройшла ретельну підготовку і тепер може дістатися в будь-яку точку України.

Валерія Пиляк