01.10.2020

До нас приїхали за сотні кілометрів - Олександр Пащинський розповів про особливості цьогорічних змагань з мотокросу

26 вересня у Бучі Київської області відбулися змагання Відкритого кубка з мотокросу спортивно-технічного клубу  "Сона". Це був  IV-й етап. У ньому взяли участь спортсмени зі всієї України.

"Ми ретельно підходимо до підготовки треку й створення чудових умов для спортсменів. Тому вони сюди із задоволенням приїжджають", - говорить Олександр Пащинський, член правління Федерації мотоциклетного спорту в Україні, головний організатор етапу чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів в Україні та організатор змагань на СТК "Сона". 

Олександр Пащинський
Олександр Пащинський

За його словами, карантин ніяк не вплинув на активність спортсменів у проведення змагань на СТК "Сона".

"З одного боку, ми дотримуємося всіх норм, передбачених Мінохорони здоров"я. З другого - у нас такий вид спорту, який не сприяє поширенню вірусів. Всі змагання відбуваються на свіжому повітрі і з величезною дистанцією між учасниками", - каже організатор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донька краще їздить на мотоциклі, ніж на велосипеді - як стають мотоспортсменами у 6 років

Загальна кількість учасників була приблизно такою ж, як у цей же період минулого року. Чимало спортсменів для участі в змагання подолали сотні кілометрів.

"Є учасники з Дніпропетровської, Донецької, Чернівецької, Чернігівської областей. Приємно тут бачити представників мотоспорту ледь не з кожного куточка України. Радий, що і погода цього разу не підвела. Це позитивно вплинуло на задоволення учасників змагань і умови", - говорить Олександр Пащинський.

Серед учасників були любителі та професіонали у всіх класах, окрім квадроциклів і мотоциклів із колясками. 

"Насправді ми б із задоволенням додали і ці класи. Просто поки немає такої технічної змоги. Та й темніє тепер рано, тобто щонайменше не вистачить часу для проведення змагань у всіх класах. Але ми працюємо над тим, щоб якось втиснути квадроцикли й мотоцикли з колясками у наші змагання", - пояснює організатор.

Серед спортсменів представлено чимало дітей. Наймолодшим - по 6 років. Всіх на змаганнях супроводжують батьки й тренери.

Нагадаємо, мототраса СТК "Сона" є однією із найсучасніших в Україні. Оснащена  технікою і обладнанням для проведення змагань світового рівня. 

Володимир Мукан