01.10.2020

Стрибки на мотоциклах, гул двигунів і море емоцій - відбулися мотозмагання у Бучі

На СТК "Сона" у Бучі Київської області26 вересня відбувся IV-й етап Відкритого кубка з мотокросу спортивно-технічного клубу  "Сона". 

Туди з'їхалися десятки спортсменів із всієї України. Найменшим з них - 6 років. Змагання проходили практично в усіх класах, крім квадроциклів і мотоколясок, - до 50 см куб, 65 см куб, 85 см куб, МХ1, МХ2, Хобі МХ1, Хобі МХ2, "Ветеран", "Новачок" тощо.

Спочатку спортсмени починають тренувальні заїзди й заїзди для відпрацювання старту - десятки мотоциклів у визначений час починають рух від старту й долають трасу із трамплінами.

Від самого фінішу деякі ставлять мотоцикл на заднє колесо, а потім розганяються. Кожен учасник за коло робить не один стрибок. Більшість мотоциклів, долаючи трампліни, піднімаються на висоту понад 2 метри. Проїжджають підйоми і спуски траси, заходять у круті повороти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До нас приїхали за сотні кілометрів - Олександр Пащинський розповів про особливості цьогорічних змагань з мотокросу

Під час перерви між заїздами вмикаються автоматично поливні системи, що оприскують грунтову трасу водою по всьому периметру. Це єдиний спортивний комплекс в Україні, що має таку автоматику.

Деякі зі спортсменів перевіряють вузли своїх мотоциклів, обідають або спілкуються. Цього разу неподалік від старту створили фотозону із банером, на якому зображені логотипи СТК "Сона". Там фотографуються всі охочі.

Під вечір відбувається церемонія нагородження.

"У нас хороші умови для проведення змагань. А цього разу ще й була хороша погода. Видно, що спортсмени із задоволенням брали участь. Наступні масштабні змагання відбудуться 17-18 жовтня. Тоді проходитиме тут Фінал кубка  України. Спортсмени активно до цього готуються - цілий рік проходять  відбіркові змагання  в різних регіонах України. І ті люди, які входять в десятку в кожному регіоні, приїжджають на фінал, - говорить Олександр Пащинський, член правління Федерації мотоциклетного спорту в Україні, головний організатор етапу чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів в Україні та організатор змагань на СТК "Сона". 

Мототраса "Сона" є одним із найсучасніших майданчиків для проведення змагань. Вона  обладнана автоматичним поливом, який працює під час тренувань 4 рази на день. Серед інфраструктури є діючі душові, пральня, автоматичні мийки для техніки. 

Серед спортсменів представлено чимало дітей. Всіх на змаганнях супроводжують батьки й тренери.

"Ми підтримуємо юних спортсменів. Адже правильне заняття спортом з дитинства є запорукою як успіхів у мотокросі, так і швидкому розвитку людей у будь-якій сфері. Адже у мотоспорті є два важливих параметри - витривалість й організованість. Це напряму впливає на життя, на досягнення цілей. Вміння бути витривалим привчає дітей до терпіння й наполегливості на шляху до результату. Спортивна організованість дає реальне відчуття часу й розвиває відповідальність", - говорить Олександр Пащинський.

Нагадаємо, третій етап Відкритого кубка з  мотокросу спортивно-технічного клубу  "Сона" відбувся 27 серпня цього року.

 

 

Фото: Володимир Мукан

Володимир Мукан