27.10.2020

На Софійській площі відзначили День автомобіліста

55 старовинних машин зібрали 25 жовтня на Софійській площі в Києві. Там відзначали День автомобіліста. 

Зустріч власників ретрокарів у центрі столиці в останню неділю жовтня за кілька десятиліть стала традицією. Під час зльоту реставратори, представники клубів і автолюбителі спілкуються та знайомляться із технікою одне одного.

Саме на Софіївській площі клуб технічної класики OldCarService і команда OldCarLand організували захід  вперше. Таким чином вдалося продемонструвати ретроавтомобілі серед історичної архітектури більшій кількості людей.

Серед представлених автівок було чимало ГАЗів і ЗАЗів. Три ЗАЗи різних моделей і років випуску приїхали одними з перших. Це "Запорожці" ЗАЗ-966В, ЗАЗ-968А і "Ялта". Саме так називалися ЗАЗ-965, які випускали на заводі для продажу за кордон. Моделі Запорізького автозаводу виставили в окрему експозицію з нагоди відзначення 60 років від початку випуску серійних авто на території України. Ним був саме "Запорожець".

Крім радянських, були й французькі, німецькі, італійські чеські, американські автомобілі. Найстаріші з них - De Soto S6 1939 року, Opel Super 6 1940 року, Skoda Popular 1939-го. Вперше на захід приїхав Peugeot-203 1949 року випуску. Машина свого часу належала салону з продажу автівок цієї марки в Києві. Потім потрапила в приватну колекцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які машини варто побачити на "Ретрозльоті" - 5 цікавих моделей

Із мототехніки можна було побачити мотоцикл "Москва" 1940-х років і мопед В-902 1958 року випуску. Він є першою моделлю Львівського мотозаводу. У нього "рідна" фарба, хром і всі комплектуючі. 

{%image:{"position":10}%}
{%image:{"position":12}%}

 

Володимир Мукан