28.11.2016

7 улюблених машин Фіделя Кастро

На минулих вихідних помер 90-літній кубинський лідер Фідель Кастро. Протягом півстоліття він керував Кубою, з якої побудував комуністичну державу. Фідель Кастро відомий не тільки як затятий революціонер, а й як власник колекції автомобілів.

Більшість своїх "залізних коней" Кастро отримував у подарунок від радянських лідерів. Утім іншого вибору по-суті й не було. Блокада Куби не дозволяла привозити автомобілі з інших країн.

Пропонуємо добірку улюблених автомобілів лідера кубинської революції.

 

 

ЗІЛ-111

Легковий автомобіль ЗІЛ-111 – радянська машина представницького класу. Його виробництво розпочалося у 1959-му році на московському Заводу імені Лихачова.

Конструкція ЗіЛ-111 мала атрибути американських автомобілів середини 50-х років і дуже нагадувала Packard.

Це був автомобіль із великими панорамними вікнами. Він мав рамне шасі з незалежною пружинною підвіскою передніх коліс і ресорною залежною задніх, V-подібний восьмициліндровий двигун на майже 6 літрів, автоматичну коробку та кондиціонер.

Кабріолет ЗІЛ-111В Фіделю Кастро подарували в 1963 році. Тоді кубинський диктатор із візитом відвідав СРСР

ГАЗ-13 Чайка

ГАЗ-13 "Чайка" – радянський представницький легковий автомобіль великого класу. Його робили малою серією на Горьківському автомобільному заводі з1959 по 1981 роки. Всього виготовили приблизно 3179 автомобілів цієї моделі. "Чайка" мала модернізований салон: на панелі приладів з'явилась плівка з текстурою "під дерево", дивани й оббивку панелі дверей стали обтягувати велюром гірчичного чи зеленого кольору. З'явився й новий радіоприймач – транзисторний, з короткохвильовим діапазоном.

Кабріолетом ГАЗ-13 "Чайка" Фідель Кастро неодноразово користувався під час відвідування СРСР. Зокрема, на ньому кубинський лідер їздив і Києвом. Пізніше кабріолет Чайка йому подарував Микита Хрущов.

 

Tatra T603

Чехословацький автомобіль для осіб вищого рівня. Його виготовляли у Чехословаччині протягом у 1955-75-х роках. Усього зробили 20422 екземплярів. У Радянському союзі на Tatra 603 чорного кольору їздили виключно заступники голови КДБ СРСР. Спеціально для Кастро її оснастили спеціальним потужним кондиціонером.

 

Alfa Romeo 1750

Alfa Romeo 1750 – компактний представницький автомобіль, який виробляли у 1967-1977 роках.

Спортивний седан Alfa Romeo 1750 Фіделя Кастро мав відмінну керованість і непогану динаміку, але при цьому був компактним і економічним. Найчастіше на машинах цієї марки кольору бордо їздила охорона диктатора. Утім іноді на цю швидку та легку автівку пересідав і сам Кастро.

 

ГАЗ-69

Радянський легковий автомобіль підвищеної прохідності. Перші розробки автомобіля почалися в 1946 році. Дослідні зразки носили назву "Трудівник". За два десятиліття виробництва ГАЗ-69 і ГАЗ-69А випустили понад 600 тисяч машин. ГАЗ-69 експортували в 56 країн світу з різними кліматичними умовами

Армійський позашляховик ГАЗ-69 тривалий час був щоденною машиною Кастро.

 

ГАЗ-14 "Чайка"

ГАЗ-14 - радянський легковий автомобіль великого класу. Його випускали малою серією на ГАЗі  з 1977 по 1989 роки. Всього виготовили приблизно 1120 автомобілів цієї моделі. В 1977 році було розгорнуто серійний випуск автомобіля, але конвеєрним він не став.

Збирання "Чайок" здійснювалась силами розміщеного на території ГАЗа ВАМСа (Виробництво автомобілів малих серій), бригадним методом, вручну на стапелях. Таому збиралось всього менше сотні машин в рік.

Лімузин ГАЗ-14 "Чайка" – подарунок Леоніда Брежнєва. Наразі це авто працює як туристичне таксі в Гавані.

 

Mercedes-Benz S-Class W126

Вперше нова серія W126 була представлена у вересні 1979 року на міжнародному автосалоні у Франкфурті. Короткобазні моделі з'явилися у продажу вже в тому ж році, а подовжені седани стали доступні тільки з 1980 року.  Пізніше на автосалоні в Женеві Мерседес-Бенц представив систему пасивної безпеки SRS – повітряну подушку й інноваційні ремені безпеки.

Броньований седан Mercedes-Benz S-Class W126 був автомобілем Фіделя Кастро з 80-х років і до останніх його днів. Цю машину йому подарував іракський президент Садам Хусейн. Автомобіль із собою Кастро привіз із Багдада після відвідин країни.

 

Олена Капнік