08.03.2019

Практичність крізь десятиліття - у цей день випустили Volkswagen Transporter

Уже майже 70 років німецький автовиробник Volkswagen випускає мікроавтобуси Transporter. А почалось все 8 березня 1950 року на заводі у Вальфсбурзі.

Ідею створити автомобіль для перевезення дрібних вантажів подав імпортер фірми Бен  Пон. Проте в результаті Volkswagen Transporter став одним з перших цивільних мінівенів. У народі його знають як VW Bus або  VW Bully.

Іграшковий Volkswagen T1
Іграшковий Volkswagen T1

Першу серію під назвою VW T1 випускали з 1950 до 1967 року, а в Бразилії – до 1975-го.  У зовнішньому вигляді мікроавтобуса виділялись круглі фари і великий логотип VW . Лобове скло розробники поділили на 2 частини, а скло на дверях водія і пасажира було розсувним. Трансмісію і 25-сильний двигун машина успадкувала від відомого "Жука".  У Transporter встановили несучий кузов і барабанні гальма. Пізніше мікроавтобус вдосконалили, стали оснащувати 44-сильним двигуном, завдяки чому він міг розганятись до 110 км/год. T1 був популярним серед хіпі, за що його прозвали "хіпі-мобілем" або "сплітті". Компанія випустила також пожежну та поліцейську варіації автівки. До 1962 року Volkswagen представила мільйонний примірник Т1.  

Volkswagen T1
Volkswagen T1
"Хіппі-мобіль" Volkswagen T1
"Хіппі-мобіль" Volkswagen T1

Версія Т2, яку випустили в 1967 році, також швидко стала популярною. Її дизайн і конструкцію розробив Густав Майер. Новинка стала більшою в розмірах і отримала двигун уже на 50-70 кінських сил. У компанії підвищили безпеку авто - замість 2-секційного лобового скла встановили панорамне. Машину почали  оснащуватися посиленою задньою підвіскою і двоконтурною гальмівною системою. Мікроватобус нового покоління міг розігнатися до швидкості більше 100 кілометрів на годину. Пізніше мікроавтобуси почали виробляти в Бразилії, Мексиці та ПАР. На німецьких заводах Т2 виробляли до 1979 року, на бразилійських – до 2013-го.

Volkswagen T2
Volkswagen T2

Всього Volkswagen  зробив 6 генерацій Transporter, змінював дизайн і осучаснював технічне наповнення.  6 серію випускають досі з 2015 року. Сучасне авто має круїз-контроль, систему автоматичного гальмування після ДТП і  "розумні фари". Мінівен оснастили модернізованою силовою установкою. Покупець може вибрати між 150-сильним та 204-сильним двигуном. Також на вибір пропонують  5-ступеневу механічну коробку передач, або 7-діапазонний "автомат".

Volkswagen T6
Volkswagen T6

Різні модифікації Volkswagen Transporter неодноразово з"являлись у фільмах -  в Тачках, Назад у майбутнє та у Форсаж 5.

Volkswagen T1 в "Тачках"
Volkswagen T1 в "Тачках"

 

 

Надія Поліщук