09.03.2019

Зірка кіно і символ Америки - чим відомий Ford Mustang

Сьогодні 55 річницю святкує ікона американського автопрому Ford Mustang.  Почали випускати її 9 березня 1964 року.

Розробляти прототип почали ще з 1962 року. У компанії хотіли виготовити двомісний родстер, схожий на спортивні автомобілі того часу. Проте подібні автівки були непопулярними серед покупців, тому компанія обрала за зразок повнорозмірний сімейний Ford Falcon Sprint.

Назва Mustang  з"явилась не одразу – спершу авто планували назвати Торіно, проте відмовились через  роман Генрі Форд з італійкою. Пізніше генеральний директор Лі Якока відправив фахівця  в публічну бібліотеку Детройта пошукати ім'я для машини серед назв тварин. З усіх варіантів залишили 6: "бронко", "пума", "гепард", "лоша" і "мустанг". Існує версія, що назву обрав дизайнер  Джон Наджар на честь американського винищувача Другої світової війни North American P-51 Mustang.

Прототип представили 1962 року. Технічне оснащення  машини було схожим на Ford Falcon та Ford Fairlane, проте дизайн розробники змінили. Коштував Ford Mustang  недорого - $2,4 тис. У перший рік компанія планувала продати 100 тисяч примірників "Мустангів". Проте уже за перший день продаж розійшлося понад 22 тисячі машин, а  за перший рік продали 417 тис. автомобілів.

Дизайн автомобіля став революційним для Америки 60-х -  у нього було менше хромованих деталей і простий прямий капот без вигинів. До технічного оснащення входили популярний у Штатах базовий 2,8-літровий двигун і триступінчаста механічна трансмісія. Задня підвіска була залежною . Проте того ж року Ford випустили гоночну  модифікацію Shelby GT350 з 306-сильним двигуном.

Ford Mustang  швидко став "любимчиком" кінорежисерів – уже в 1965 році автомобіль показали у фільмі  про Бонда "Голдфінгер". Відтоді машиназнялась більш ніж в п'ятистах кінострічках. Серед них "Трансформери" і "Смертельні перегони".

1966 року Mustang став першим  автомобілем, який припарккапли на оглядовому майданчику 86-ого поверху Емпайр Стейт Білдінг в Нью-Йорку. Інженери розібрали кабріолет Mustang і завантажили його в 4 ліфтових відсіки пасажирської будівлі. 2014-го в  честь 50-річчя Mustang компанія Ford повторила акцію і помістила кабріолет Mustang моделі 2015 року на оглядовому майданчику 86-го поверху будівлі.

Всього машина пережила 6 поколінь зі змінами в дизайні і технічному оснащенні. Mustang  другого покоління 19 7401978 років став найпопулярнішим за всю історію моделі. Протягом перших чотирьох років випуску щороку продавали близько 400 тис. автомобілів.  Найновішу версію Ford Mustang випускають з 2015 року дотепер.

Журнал Forbes вніс Ford Mustang  до десятки автомобілів які змінили світ як найпопулярніший Muscle car .

 

Надія Поліщук